Ikona skrótu (steam)


(Rub Son) #1

Witam! Od zainstalowania pewnego programu, który dodaje nowy wygląd Windowsa 7 pojawiły się ikony skrótów i nie wiem jak to usunąć... Program oczywiście został już odinstalowany. Na dodatek foldery też mają innych wygląd i chciałbym się tego pozbyć :confused: Zdjęcie dla rozjaśnienia:


(Bogdan_G) #2

Naprawa shortcut: http://www.brokenshortcutfixer.com/

Zainstalować, uruchomić scan shortcuts, potem delete broken shortcuts, w końcu odinstalować program.

Najlepszy do odinstalowywania, to total uninstall, ale płatny. Ten program okazał się także lepszy od revo uninstallera: http://www.dobreprogramy.pl/Soft4Boost-Any-Uninstaller,Program,Windows,62064.html


(Rub Son) #3

Ten shortcut niedziała niestety. Tzn. nie wykrywa mi nic. 


(Bogdan_G) #4

No to wynika z tego, że są pozostałości po odinstalowanym programie i zmodyfikowane wpisy przez ten program (w rejestrze).

A w opcjach folderów - menu widok - odznaczone ukrywanie chronionych plików i folderów?

Odznaczone ukrywanie rozszerzeń? Zaznaczone pokazywanie ukrytych plików i folderów?

Gdyby były uszkodzone skróty, to broken shortcut fixer by pokazał. Masz resztki i widać je gołym okiem.

 

Pozostaje program privazer, może być portable. Wyczyści nieprawidłowe skróty  nawet wtedy, gdy nie widzisz w rejestrze. Oczywiści uwolni komputer od wielkiego balastu i jest bezpieczny. Wyczyści nawet pozostałości po poprzednich instalacjach OS.

 

Można pobrać stąd, nawet wersję portable: http://privazer.com/download.php#.VbaQbFKrcn0

 

Zawiera wbudowany shellbag analyzer, który można pobrać oddzielnie i znajduje, ale trzeba się znać. Parę dni temu wyczyściłem pozostałości i w rejestrze, a widzę, że shellbag analyzer pokazuje nawet pozostałości po usuniętych punktach przywracania.