Ikona z pulpitu nie chce sie usunąć

witam,

mam na pulpicie jest ikonke ktorej nie da sie usunac ( od propgramow do SEk750i) . Po nacisnieciu PPM nie ma mozliwosci USUŃ, tak samo po nacisniecu del.

kto pomoze?

W trybie awaryjnym spróbuj.

miałem ten sam problem ale po wywaleniu tego z pulpitu cały pakiet przestał mi chodzić.

btw. możesz usunąć programem tweak ui

spróbuj tuż po uruchomieniu komputera gdy nie uruchamiają się żadne progi.

Najczęściej jakiś program używa tego pliku i nie można usunąć. Jak nie pomoże to skorzystaj z podpowiedzi koleguf z góry /\ :lol:

Otwórz Edytor Rejestru (regedit.exe) znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

“Nieusuwalne”, specjalne ikony Pulpitu (takie jak ta od programu do komunikacji telefonem, ikona IE itp, itd) reprezentowana jest przez podklucz w/w …\Namespace. Znajdź ten, którego wartość domyślna będzie się kojarzyła z tym programem i usuń. Sprawdź też podobną lokalizację ale odnoszącą się do bieżącego użytkownika :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\Namespace

P.S. Zanim zaczniesz kasować - na wszelki wypadek wyeksportuj do pliku reg usuwany klucz, na wypadek gdybyś kiedyś zmienił zdanie a program nie ma opcji przywrócenia tej ikony.

własnie takiego rozwiązania potrzebowałem, dzieki.

pzdr