Ikonka aktualizacji automatycznych

Witam,

chciał bym się pozbyc ikonki Aktualizacji

42446.png

tak. aby jej nie bylo na dobre ( nie chodzi mi o jej ukrycie i nie chce ich włanczac )

z góry dzięki

Czy jesteś pewien, że jest to ikonka od aktualizacji automatycznych ? Bo coś mi się nie wydaje. Raczej od Centrum Zabezpieczeń. Aktualizacje automatyczne możesz wyłączyć w panelu sterowania, zatrzymaj też usługę “Aktualizacje automatyczne”. Od czasu do czasu jednak system zaktualizuj, chociażby wybiórczo instalując aktualizacje krytyczne. Jeśli ikonka będzie nadal, to w panelu sterowania przejdź do “Centrum Zabezpieczeń” i zaznacz co oraz w jaki sposób ma być monitorowane. Możesz też wyłączyć całkowicie Centrum Zabezpieczeń. Zakładam, że system mam “jako tako” zabezpieczony - w końcu czemuś te ostrzeżenia chyba służą :smiley:

chodzi mi tylko o to zeby mnie ta ikonka nie wkurzala!

Nie zatrzymuj usługi Aktualizacje Automatyczne, bo będziesz miał problemy. Wystarczy tylko wyłączyć aktualizacje automatyczne.

Ikony Centrum zabezpieczeń możesz pozbyć się na 3 sposoby.

  1. Ustawienie Centrum zabezpieczeń tak, by nie czepiało się żandej z pozycji na liście - dośc skuteczna metoda - tylko po co?

  2. Przez skonfigurowanie automatycznego ukrywania elementów nieaktywnych, konfigurując tak, by zawsze było ukryte - mało skuteczna metoda - no i po co?.

3, Jeśli nie potrzebujesz Centrum zabezpieczeń, to wyłączasz usługę Centum Zabezpieczeń - 100% skuteczna.

Co do aktualizacji, to tak, jak napisał przedmówca, raz w miesiącu (ok połowy miesiąca) pobierz przynajmniej aktualizacje krytyczne.

Ew. spróbuj jeszcze tego:

Panel sterowania -> Centrum zabezpieczeń -> z opcji po lewej stronie kliknij: “Zmień sposób informowania mnie przes Centrum zabezpieczeń” -> no i poodznaczaj tamte opcje…