Ikonka aplikacji Messenger dla Windows 10 znika z paska zadań

Cześć.

Nie mogę sobie poradzić z problemem znikania ikonki aplikacji Messengera z paska zadań. Po każdorazowym uruchomieniu komputera muszę ją na nowo przypinać do paska zadań i czasami podziała na jeden dzień, a czasami wystarczy że uruchomię komputer ponownie i zniknie z paska zadań. Wiecie może o co może chodzić ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :slight_smile:

Mam tak samo ze Slackiem :wink:

Wiem o co chodzi, to znak że musisz się go pozbyć :slight_smile:

W jaki sposób ikona znika z paska: nie widać jej na pasku, czy nie ma jej także w folderze ikon paska zadań?

Jeżeli znika także z folderu paska zadań, to przypnij ikonę. Nadaj jej atrybuty tylko do odczytu i systemowy. Może to pomoże.

1 polubienie

Wchodzę w Menu Start, otwieram Messengera i pokazuje się ikona na pasku zadań, następnie klikam na nią PPM i daję “Przypnij do paska zadań” - ikona zostaje w miejscu którym ją ustawię najczęściej do momentu ponownego uruchomienia komputera, wtedy jej już nie ma i muszę przypinać od nowa.

mess
Chodzi dokładnie o takie ustawienie. Zdarza się, ale bardzo rzadko że i Chrome zniknie bez powodu.

Gdzie znajduje się folder ikon paska zdań ? :open_mouth:

Znajduje się w:

C:\Użytkownicy\TWOJA_NAZWA\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

Do przeglądania folderu może być wymagane wyświetlanie ukrytych plików.

1 polubienie

Dobra, wstawiłem go do folderu ręcznie. Zobaczymy czy zadziała. Dziękuję za odpowiedzi ! :slight_smile:

EDIT: Pomogło, dziękuję !