Ikonka E w telefonie nokia C3 jak wyłączyć

mam telefon nokia C3 i od 3 dni widnieje ikonka E i nie wiem jak się jej pozbyć, bo przez to pobiera mi z konta wprawdzie już mi nic nie zostało a to dalej jest i co 2 minuty dostaje wiadomość brak środków na koncie. telefon mam w orange na karte. Z tego co wyszukałam trzeba ustawić w Packet Data kiedy potrzebne ale u mnie od początku jest tak ustawiona. Przejrzałam wszystkie ikonki i wszędzie sprawdziłam że przed połączeniem z internetem mam ustawione Zawsze pytaj. Już skończyły mi się pomysły i myślę nad tym by nie wcisnąć przycisku powróc do ustawień fabrycznych ale boję się że stracę wszystko i na nic mi to. Prosiłabym o pomoc z góry dziękuje

nataleczkafr , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ikonka E oznacza zasięg EDGE. Musisz wyłączyć transmisje pakietową w ustawieniach.

jest wyłączona już co dawno napisałam ale to nie zadziałało

Ikonka E sygnalizuje, że jesteś w zasięgu EDGE, 3G będzie sygnalizowało zasięg 3G, nie musisz nic wyłączać, te ikonki nie powodują uruchamiania internetu po prostu pełnią rolę informacyjną.

no ale pobiera mi kase z konta z 15 zrobiło się 17 gr

Spróbuj w ustawieniach zmienić tryb sieci na GSM.

Ja mam nokie E51 i u mnie to jest tak:

menu-ustawienia-telefon-sieć-tu mam kilka opcji do wyboru i wybrałam GSM.

Zarobiłeś 2 grosze i narzekasz?

z 15 zł na 17 gr

agaopo u mnie niestety nie ma takiej opcji gdzie mogę wybrać GSM

a może spróbuj poszukać w ustawieniach opcji do wybory pomiędzy 2G,a 3G. Jeśli masz to przełącz na 2G.

Skasuj punkt dostępu do Internetu albo zablokuj go, względnie kup jakiś pakiet internetowy (są za kilka PLN) a przy okazji telefon zyska na funkcjonalności.

Bo bierze kwotę zryczałtowaną na dodatek jeśli pobierzesz choćby 1B to płacisz za pełną paczkę (np. 50, 100KB).

Na przykładzie nokia 5130 xpressmusic

menu>ustawienia>łączność>dane pakietowe>Poł.danych pakiet. i ustaw Gdy trzeba