Ikonka połączeń źle mnie informuje

Ikonka połączeń na pasku zadań w moim laptopie mnie źle informuje tj. gdy mam połączenie, to pisze mi że nie mam :). W sumie to wyświetla mi cały czas, że nie mam połączenia.

Co jest nie tak?

Witam

U mnie jest podobnie czasami - przekreślony ekranik na czerwono a internet jest. Łączę sie z routerem po kablu. Może wspaniała ta :wink: 7-mka tak ma bo pytałem po kumplach i tez czasami tak mają.

Na początek zaktualizuj sterownik karty WIFI do najnowszego możliwego, w 99% problem się rozwiąże :wink:

Aktualizacja sterowników nic nie dała. Mam kartę sieciową Brodcam. Jedynym wyjściem było zainstalowanie menadżera połączeń, który wyświetla prawidłowo.

Masz podobną sytuację do mojej, mam kartę WIFI Dlink, gdy nie ma w systemie ich softu to sieć działa ale ikona pokazuje stan “rozłączono”, gdy zainstaluję sterownik wraz z oprogramowaniem (menadżer połączeń), to z automatu ikona systemowa działa poprawnie, nawet gdy oprogramowanie producenta karty w ogóle nie jest włączone :wink:

Ciekawostka, gdy testowałem Win 8 to tam nie było tego problemu, wszystko działało zaraz po instalacji bez softu producenta.

Miałem to samo na drugim komputerze.

Problemem jest to że mam własną kartę sieciową i zainstalowane stery do niej, na niej pokazuje mi że internet jest a na drugiej (zintegrowanej) że internetu nie ma i jest rozłączony.

Choć mi to nie przeszkadzało bo internet działał :smiley: