Ikonka sieci nie adekwatna do stanu połączenia


(rix98) #1

Laptop Dell D630 z wbudowanym LAN i WiFi. System Windows 7 Ultimate legal. Połączenie internetowe jest i chodzi tylko o bzdurne ikonki.

W skrócie:

Ikonka przy połączeniu nie pokazuje siły sygnału WiFi lub faktu połączenia LAN tylko zmienia się na wyświetlaną przed pobieraniem IP czy ustawień sieci (czyli z czerwonym krzyżykiem lub żółtą gwiazdką).

Bardziej opisowo:

Otóż jest problem z ikonką połączenia a wygląda on tak:

  • Przy odłączonym LAN i WiFi jest ikonka "schodków" z czerwonym krzyżykiem.

  • Przy podłączeniu LAN pojawia się ikonka "komputerka" z kółkiem (pobieranie IP) po czym pojawia się ikonka "schodków" z czerwonym krzyżykiem, zamiast "komputerka" z globusem, czy wtyczką (już nie pamiętam). Jak najadę myszką to jest info "Dostęp do internetu".

  • Przy podłączeniu WiFi pojawia się ikonka "schodków" z gwiazdką, potem z kółkiem a potem znowu z gwiazdką i tak zostaje.

Gdzie można odświeżyć cache ikon, albo co? Oczywiście reset nic nie daje, sterowniki nowe, zresztą nic się nie zmieniło - problem powstał nagle. Wszystkie potrzebne usługi są powłączane - internet działa i pokazuje lokalizację w sieci.

Proszę o pomoc


(system) #2

Spróbuj przeprowadzić tę kontrolę (kabel LAN podłączony!) przy kolejno włączanych i wyłączanych kartach sieciowych w Panel sterowania > Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia karty sieciowej i tu naprzemiennie włączaj i wyłączaj (menu pod PPM) pozycje “Połączenie lokalne” i “Połączenie sieci bezprzewodowej”, pozostawiając włączoną tylko jedną z nich i obserwując ikonki w tray’u.

Generalnie przy korzystaniu z jednej z kart, druga powinna być tutaj wyłączona , żeby właśnie nie wprowadzać bałaganu w wyborze przez komputer odpowiedniego połączenia z siecią.


(rix98) #3

Próbowałem niestety nie pomogło.


(Łukash) #4

Spróbuj : http://www.winhelponline.com/blog/clear … -vista-xp/

http://www.winhelponline.com/blog/wp-co … -items.zip


(rix98) #5

Dzięki za pomoc Pomogło!


(Maya Am91) #6

U mnie wystarczyło zresetować explorera:

http://www.winhelponline.com/blog/how-t … and-vista/

1.Włączamy menu start

2.Wciskamy shift + ctrl i klikamy prawym przyciskiem koło okienka zamykania systemu.

3.Mamy 2 możliwości:

a)właściwości

b)zakończ pracę eksploratora

Wybieramy b)

4.Włączamy menadżera zadań przez shift+ctrl+esc

5.Plik/nowe zadanie

6.Wpisujemy explorer.exe

7.Czekamy chwilkę

8.Cieszymy się “normalną” ikonką.