Ikonka strony w pasku adresu?

Mam nastepujące pytanie: jak wyględa skrypt dzięki któremu można wstawić w pasku adresu ikonke strony, wiecie np na tym forum jest taka ikonka kwiatka a ja chciałbym na mojej stronce coś takiego zrobić byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał

Wstawiasz do głównego katalogu twojej strony ikone 16x16 o nazwie: “favicon.ico” i samo się powinno zrobić…

Boże… to jest atom…

Samo? :roll:

Taka ikona musi być w formacie .ico i mieć rozmiar 16 na 16 pixeli. Jak masz to najlepiej wrzuć do głównego katalogu strony tą ikonę a na stronie wstaw:

A jak zrobić taką ikonę??

W programie graficznym.

Możesz skożystać także z gotowych, które są w internecie :wink:

Robie dokładnie to co mówicie ale gdy włączam plik index.htm w przglądarce to i tak ta ikona się nie wyświetla, ikona jest w formacie .ico i ma wymiary 16x16, wpisuje w pliku index.htm ten kod wpisuje nazwe tej ikony z rozszerzeniem ale i tak nic

A w jakiej przeglądarce to oglądasz ?? Bo w IE to znak widać dopiero po dodaniu strony do ulubionych :roll:

aha ja używam avant browsera czyli nakładki na IE, sprawdziłem w operze i działa dobra już wiem dzięki! !!

polecam program

Microangelo 5.54

Ale w jakim? Bo w photoshop`ie 7.0 nie ma takiego rozszerzenia do zapisu jak *.ico

Właśnie robiłem ikonkę w Microangelo, ale wyszła dość brzydka… :? Jakim cudem tutaj na vortalu udało się stworzyć taką ładną ikonkę? :roll:

a co trzeba zrobić żeby taka ikonka działała w IE ale bez dodawania do ulubionych?

Racja tam nie ma :roll:

Jeżeli ktoś nie zna programu graficznego w którym można zrobić ikonę w takim formacie to niech zrobi w GIF albo JPG a potem skorzysta z tego konwertera:

http://www.chami.com/html-kit/services/favicon/

Może zrobili większą, a potem zmniejszyli ją. Zawsze chyba lepiej coś pomniejszyć niż powiększyć :?

Wątpię aby dało się to zrobić ponieważ IE to wybrakowana przeglądarka :roll: Może w następnej wersji zostanie to poprawione…

Ja też tak zrobiłem. Z obrazka 350x350 zrobiłem 16x16 i zapisałem jako gif, a następnie otworzyłem to programem Microangelo. Obrazek nie wyglądał zbyt pięknie ;).

PS.

Nie liczył bym na to ;).

bobasek_89 Rozmiar 350x350 to chyba trochę za dużo i to było do przewidzenia, że po zmieniejszeniu nie będzie dobrej jakości :roll: Może sróbuj z 60x60 lub podobnej :?

Dwa pytania:

Dlaczego to było do przewidzenia?

Dlaczego z 60x60 obrazek będzie wyglądał lepiej niż z 350x350? :roll:

To pomyśl: Jak coś zmiejszysz z np. 500x500 do 20x20 to co będzie gorzej wyglądać niż jakby się zmiejszyło z 60x60 do 10x10 :roll:

Przynajmniej tak Mi się wydaje :?