Ikonki sieci komunikacyjnych

Dziwi mnie, dlaczego jeszcze nie działają prawidłowo ikonki sieci komunikacyjnych. W tej chwili w profilu mamy:

icon_contact_icq.gif

icon_contact_aim.gif

icon_contact_msnm.gif

icon_contact_yahoo.gif

icon_contact_jabber.gif

Nie dość, że ikonki i podpisy sygnalizujące AIM i YIM są błędne (odpowiednio: GG i Tlen) to jeszcze w Polsce panuje zupełnie inny ranking sieci komunikacyjnych. Powinny być tam sieci:

  1. Gadu-Gadu

  2. Skype

  3. Tlen

  4. XMPP/Jabber

  5. MSN lub Gtalk

Oczywiście z odpowiednimi ikonkami (teraz tylko Jabber ma właściwą). Mało tego, po kliknięciu na ikonkę, na stronie która się otwiera, obok pseudonimu powinien wyświetlać się prawidłowy numer w formie odnośnika rozpoznawanego przez komunikatory, odpowiednio gg:numer , skype:nick , tlen:adres , xmpp:jabber_id.

W tej chwili jest istny galimatias. Trzeba coś z tym zrobić, czyż nie?

Mi po kliknięciu takiego odnośnika otwiera się taka strona:

3264414qf3.th.jpg

A raczej powinno się otworzyć okno rozmowy w komunikatorze ? [wczoraj na innej stronce kliknąłem taki odnośnik i się otwarło]

Chyba że się mylę i tak to ma działać jak na obrazku ?

No właśnie, okno pokazane przez Vanshei jest typowym przykładem błędu. Kompletnie brak w nim odnośnika XMPP, który jest charakterystyczny dla Jabbera. Osoba zainteresowana nie dowie się więc jaki mam Jabber ID.

Kiedyś sam wspominałem o tym na forum w jednym z moich postów. Niestety “problem” (tak to nazwę) jak był tak i jest. Nie jest może jakoś mocno uciążliwy lecz forum takiej rangi jak dobreprogramy powinno jednak się z tym uporać. Czekamy na odpowiedź osoby z większymi kompetencjami niż nasze :wink:

Tak sobie teraz myślę, że jednak powinien być jako nr 5 MSN , bo trochę ludzi go używa, a Gtalk jest w końcu odmianą Jabbera i można tam go wcisnąć. Ewentualnie można by się zastanowić nad ICQ , choć według mnie jest mniej popularną siecią w Polsce.

A nie można dodać dodatkowego pola i wstawić i MSN i Google Talk?

@all

Z dzisiejszą aktualizacją forum wszystkie protokoły zostały ujednolicone.

Fajnie, ale jeszcze działa to nieprawidłowo. W przypadku Jabbera (jest w profilu Adres Jabbera , a powinno być Jabber ID ) przekierowuje na stronę z tekstem:

I w sumie nic dziwnego, bo poprawne formatowanie odnośników do ID w sieci Jabber wygląda tak: xmpp:login@serwer.pl

Zostanie to naprawione? Poza tym dlaczego jest tutaj mało popularna w Polsce sieć ICQ, a nie ma Skype’a? I dlaczego sieci nie są posegregowane według popularności w profilu (najpopularniejsze na górze)?

Wiesz… o popularność możemy się pokłócić. Bo GG w porównaniu z MSN czy ICQ to miniaturka. Dlaczego nie ma Skype? Bo nikt dotychczas nie zgłaszał takiego zapotrzebowania na posiadanie takiego pola w profilu.

Komunikat, który widzisz istnieje ponieważ jako forum nie oferujemy bezpośredniej (z poziomu forum- czyli przez nasze serwery) komunikacji z siecią Jabber. Jeżeli jest grupa użytkowników, która będzie chciała takich udoskonaleń to na pewno administracja forum rozważy konkretną propozycję.

Dzięki za znalezienie błędu w language packu :slight_smile: Został on już poprawiony.

Nie chodzi o bezpośrednią komunikację z forum, żeby otwierała się właściwa strona tak jak w przypadku sieci ICQ, tylko chodzi o prawidłowe formatowanie odnośnika. W tej chwili klikając np. na ikonkę słoneczka (sieć GG) odnośnik ma format gg:numer , dzięki czemu przeglądarka internetowa wie lub zapyta użytkownika jakiego programu chce użyć do jego otwarcia. Również w przypadku sieci Jabber powinno tak być, bo w niej odnośniki mają postać xmpp:jabber_id , co powoduje, że przeglądarka pyta użytkownika co zrobić z tym odnośnikiem, a jeśli ktoś ma zainstalowanego klienta Jabbera to od razu otworzy w nim rozmowę z danym JIDem. Da się to zrobić?

Poza tym dobrze byłoby, gdyby był też widoczny status GG zamiast samej statycznej ikonki z odnośnikiem :slight_smile:

Bo ja wiem… Nie róbmy wyjątku dla sieci GG tylko dlatego, że niestety używa jej ponad 6 milionów Polaków :frowning:

W żadnym wypadku nie mówię o dyskryminowaniu innych sieci - dla innych też bardzo dobrze by to zrobić :slight_smile:

a ja jestem na nie boczi , obecne ikonki bardzo się wpasowują w kolorystykę forum, niż np. czerwone słoneczko

Hehe :wink: Takie sprawdzanie statusów było by wykonalne, ale niestety o ile gdzieś w środku strony można wstawić prostą grafikę z serwera gadu-gadu, to w przypadku forum taka ikonka musiałaby być serwowana przez nas(forum) i nie odwoływalibyśmy się bezpośrednio do GG. Nie jestem do końca przekonany do takiego rozwiązania.

Co do utworzenia linków xmpp: dla Jabbera - ciekawa propozycja, którą postaram się jutro (w sumie to dziś :P) wprowadzić w życie.

No, teraz jest elegancko :slight_smile:

Cieszę się niezmiernie :slight_smile: