Ikonki z paczką Brico-Pack-Vista-Inspirat-Ultimate

Witam, mój problem dotyczy paczki “Brico-Pack-Vista-Inspirat-Ultimate” w systemie Win XP. Otóż ostatnio zauważyłem że niektóre ikony powróciły do poprzedniego wyglądu tzn. wyglądają jak z Win XP i w ogóle nie wiem jak je zamienić. Próbowałem usunąć tą paczkę i później ponownie zainstalować ale nie ma jej w Dodaj lub usuń programy, więc spróbowałem odrazu z instalatora. Włączyłem instalator i pojawia się takie coś.

Klikam “tak” i po restarcie komputera i po krótkim ładowaniu okna tego instalatora znów pojawia się takie okno. Co z tym zrobić i czym jest to spowodowane?

kam10 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wchodzisz do C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2 i wybierasz Update.

Ikonki wracają do starego wyglądu przez Windows Update, w trakcie jednej z aktualizacji

został podmieniony plik shell32.dll, w którym znajdują się niemal wszystkie ikonki systemowe.

W folderze C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2 nie ma Update, więc co wziąść?

Nie chodzi mi o folder [-X , tylko o program.

Jeśli go tam nie ma, to musisz użyć trochę nietypowego sposobu :arrow: (do tego potrzebny będzie 7-Zip

oraz instalka od Bricopack Vista Inspirat Ultimate)

Zainstaluj 7-Zipa (ewentualnie mozesz go potem odinstalować)i go uruchom. Przejdź w nim do katalogu, w którym masz instalkę od Vista Inspirat. Kliknij raz na nią i wciśnij klawisze Ctrl+Page Down.

7-Zip pokaże ci jej wnętrze (będzie tam bardzo dużo $R0 :stuck_out_tongue: ), znajdź tam plik Update.exe i wypakuj go do folderu C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2 i tam go uruchom. Pojawi się kreator podobny do tego, którym pierwszy raz instalowałeś Packa i klikasz Install.

Po restarcie systemu powinny powrócić nowoczesne ikonki :smiley: ,

a jeśli nie :frowning: to w C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2\Tools uruchom programik refresh , który odbuduje systemowy bufor ikon.

Nic z tego. Po restarcie jest dokładnie tak samo jak było wcześniej. Programik refresh także nic nie dał. Nie wiem już jak to zrobić :o

Pozostaje tylko całkowita deinstalacja i ponowna instalacja paczki :frowning: . Usunąć ją można tak jak w twoim drugim sposobie - poprzez instalator.

Okienko, które wyskoczyło ci wtedy, informuje że masz już zainstalowane shell pack i pyta cię, czy chcesz je odinstalować - oczywiście dajesz Yes :wink:

Klikam YES i nic się nie dzieje. Dopiero jak sam zrestartuje komputer to pojawia się instalator, ale poźniej i tak pojawia się to samo okienko i ta sama sytuacja czyli NIC

To oznacza, że instalator nie potrafi sam uruchomić deinstalatora :-x .

No to jest bardziej normalne wyjście: deinstalacja poprzez deinstalatora #-o . W folderze, który tu wiele razy przytaczałem (czyli C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2) jest deinstalator BricoPacks’a - Remove (ikona kosza).

Jeśli go tam nie ma, to pomyślimy dalej…

Nie ma Remove :roll: Są tylko foldery i Bricomix.net, pack-it no i już teraz Update

Tutaj wysłałem te Remove.

Pobierz go, wypakuj i umieść folderze Vista Inspirat 2 i tam uruchom.

Mam nadzieję, że w problemy z twoją paczką się wreszcie skończą ![-o<

PS. Powiadom w poście, czy ci się udało to odinstalować, będę mógł usunąć Remove z serwera.

Ok możesz usunąć Remove. Teraz skopiowałem i spakowałem cały folder z Brico Pack więc już nie powinienem mieć problemów. Wielkie dzięki za pomoc :smiley: