Ikony aplikacji w menu start

Mam Windows 10, miałem w menu start dwie kolumny. W pierwszej ostatnio instalowane i otwarte programy a w drugiej duże ikony aplikacji (takie sobie skróty).

Złapałem jakieś świństwo na PC, pozbyłem się tego czegoś. Niestety druga kolumna w menu start nie wróciła.

Jakieś pomysły jak to włączyć z powrotem ?

Chodzi Ci o to: Ustawienia -> Personalizacja -> Start -> Pokaż więcej kafelków. Czy o zwykłe złapanie myszką na boku otwartego startu i rozciągnięcie?

O tak to jest raczej opcja “Pokaż więcej kafelków” tylko, że jest ona nieaktywna (nie mam możliwości jej zmiany - szara). Dlaczego ?

A jaką masz rozdzielczość? Może to o to chodzi.

 

Ciagle tą samą - nie chcę teraz strzelać jaką dokładnie.

Ale to raczej powodem nie jest.

Skoro ciągle tą samą to pokombinujmy coś. Masz tam może napis, że niektórymi twoimi ustawieniami zarządza twoja organizacja?

Faktycznie jest taki napis.

NoToastApplicationNotification  w HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\PushNotifications  z “1” na  “0” " 

Źródło: http://answers.microsoft.com/pl-pl/insider/forum/insider_wintp-insider_personal/windows-10-niekt%C3%B3rymi-ustawieniami/55f91743-6a8e-4b4e-9f3d-b7de41cc6b7b?auth=1

Niestety nie pomogło.

A inne rozwiązania które są tam podane? Dodaj nowego użytkownika, nie pokazuje się ten problem, tak? 

Nowy uzytkownik traci obecne ustawienia, nie widzi mi się od nowa ustawiać kilkanaście rzeczy.

A tak lubiem Win10…

Chodzi tylko o to czy u nowego użytkownika działa co trzeba. Nie chcę Cię na niego przerzucić.

Na koncie administratora działa i jest opcja “Przypnij do ekranu startowego” po kliknięciu prawego przycisku myszy na jakiejś ikonce.

U mnie na koncie tego nie ma. Why ?

Mam.

 

W notatnik wrzucić

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shellex\ContextMenuHandlers\PintoStartScreen] @="{470C0EBD-5D73-4d58-9CED-E91E22E23282}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\ContextMenuHandlers\PintoStartScreen] @="{470C0EBD-5D73-4d58-9CED-E91E22E23282}"

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoChangeStartMenu"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoChangeStartMenu"=-

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]

"LockedStartLayout"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]

"LockedStartLayout"=-

i zapisać jako .reg

Klikając dwa razy odpalamy plik, potwierdzamy (zgadzamy się), uruchamiamy ponownie windowsa i działa !