Ikony .exe się nie otwierają

Witam

Kiedyś w szkole odpalam kompa, loguję się i próbuję odpalić przeglądarkę internetową. Niestety się nie odpaliła pomimo dwukrotnego kliknięcia (kliknięcie i enter też nie działało). Jedynie owa ikonka się zaznaczyła (podświetliła na niebiesko). Próbowałem odpalić dowolne programy .exe (gry, przeglądarki internetowe, programy użytkowe) i robiło się to samo. Foldery otwierały się normalnie.

Wie ktoś może jak to w przyszłości naprawić? Chciałbym się dowiedzieć jak takie coś naprawić i co to się zrobiło bo pomimo tego, że mówiłem to kilku nauczycielom żaden nie raczył podnieść swego szlachetnego siedziska i podejść i to naprawić przez co miesiąc byłem bez kompa w jednej z pracowni :confused:

A wolno Ci takie programy exe otwierać?

Jeżeli nie to zapewne celowo masz zablokowane przez administratora

Można, można. Nawet kumpel się logował na tym kompie i było to samo. Ja się zalogowałem na innym to było wszystko w porządku.

Normalnie podczas lekcji używam przeglądarki internetowej, zainstalowanych gier w wolnych chwilach a podczas pracy photoshop, codebloks itp itd i żadnego z tych programów nie można było otworzyć.