Ikony IE zamiast FF

(Jack60) #1

Otóż,jak w tytule zamiast ikon firefoxa wyświetlają się IE.Dostęp do IE mam w ogóle wyłączony,natomiast firefox jest domyślną przeglądarką.Pomimo takiego stanu rzeczy-po kliknięciu otwiera się firefox,choć jak pisałem wyświetlana jest ikona IE.Może ktoś z Was wie co to za cyrk? Z góry dzięki za radę. :o

(Chillout) #2

Ja mam też sam problem. Ustalenie domyślnej przeglądarki jako FF nic nie daje. Niekiedy to dzieje się połowicznie: raz FF raz IE (nawet ikonka ma wygląd IE6) a nawet jej brak. Dałem z tym sobie spokój i ewentualnie ręcznie ustawiam ikonkę FF: Wchodzę we właściwości ikonki->Następnie w folder Firefoxa w Program files i tam jest ikonka FF->Klikasz na nią i zmieniasz skrót IE na skrót FF.

Wydaje mi się, że jest to usilna domyślna ingerencja IE. :stuck_out_tongue:

(floyd) #3

A, mnie się wydaje, że Microsoft szczególnie uparł się na ciebie bo na mnie to już niestety nie. :frowning:

(Jack60) #4

Ja to mam po ostatnich aktualizacjach-niestety

(Chillout) #5

Jak widać nie tylko na mnie.

Jak zwracasz się do kogoś do z Wielkiej litery.

Problem występuje już od kilku formatów systemu, więc nie jest moje widzi mi się. Wydaje mi się, że jest to związane z aktualizacją do IE8. Może nie uaktualniłeś IE do 8?

Przed chwilą instalowałem Divx Web Player i mimo, że FF jest domyślną przeglądarką wszystkie skróty miały widok IE8 ( a było ich kilkanaście).

Więc nie mów mi, że to zwykłe moje wyobrażenie.