Ikony na pilpicie wracają do lewej strony

Hej

Mój problem może wydać się banalny i wprawdzie mi tak bardzo nie przeszkadza, ale mam nadzieje, ze będziecie mogli mi pomoc. Chodzi o to, ze za każdym razem moje wszystkie ikony na pulpicie wracają do lewej strony oraz po restarcie komputera pasek szybkiego wyszukiwania znika. Trzeba go załączać ręcznie, a ikon nie mogę poprzestawiać po swojemu bo i tak same wrócą do lewej. Trwa to już jakiś czas. Dodam jeszcze, ze na innych użytkownikach wszystko jest ok, wiec wygląda, ze coś się porobiło z moim kontem.

Można to jakoś naprawić ?

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=dword:00000000


[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=dword:00000000

Wklej to do notatnika, zapisz na pulpicie jako fix.reg (w polu typ pliku, wybierz Wszystkie pliki). Zamknij notatnik.

Kliknij dwa razy na tym pliku i scal z rejestrem. Poprzestawiaj ikony, uruchom ponownie komputer. Jeżeli efektu nie będzie za pierwszym razem, to spróbuj jeszcze raz poprzestawiać ikony i wyłączyć komputer.

Dzięki, a jak się robi scalanie z rejestrem. klikam 2 razy i otwiera mi się notatnik i co mam zrobić dalej?

Plik musi mieć rozszeżenie REG a nie txt

Prawym na fix.reg -> Właściwości -> Zmień -> Przeglądaj -> wchodzisz do folderu Windows i szukasz regedit , klikasz ok, zastosuj i zobacz czy teraz da rade scialić z rejestrem. Powinieneś ujrzeć mniej więcej takie okno:

http://img502.imageshack.us/img502/74/beztytuukv2.jpg

Oczywiście, jeżeli faktycznie masz .reg, bo jeżeli txt, to musi być rozszerzenie .reg ( tak jak kolega wyżej mówi )

Źle zapisałaś utworzony plik.

Robisz dokładnie tak, jak napisał cosik_ktosik , czyli:

Wklejasz zawartość z ramki do notatnika, wybierasz:

Plik -> Zapisz jako…

W polu “Nazwa pliku” wpisujesz: fix .reg

klikasz na “Zapisz”, następnie na utworzonym pliku klikasz dwukrotnie i na zadane pytanie odpowiadasz: “Tak”, czyli scalasz z rejestrem.

O jednym zapomnieliście. Zanim zapiszesz plik otwórz jakieś okno, chociażby “moje dokumenty”, tam w narzędzia- opcje folderów- widok, odptaszkuj “ukryj rozszerzenia znanych typów plików”. Zamknij folder. Twój plik z pewnością zapisuje się z podwójnym rozszerzeniem. Jeśli zadziała, zobaczysz inną ikonę pliku końcowego. Klikasz wtedy 2 razy. ewentualnie PPM- scalaj i potwierdź dodanie do rejestru.

Wow ile odpowiedzi.

Plik był z rozszerzeniem reg, zapisałam go dobrze. Jednak nadal otwierał się notatnik. Poszperałam trochę po forum znalazłam, Że muszę wejść w mój komputer-narzędzia-opcje folderów-typy folderów tam znalazłam reg file i było zaznaczone otwórz z notatnik , zmieniłam na otwórz z registry editor, po podwójnym kliknięciu na fix.reg było zapytanie czy chce dodać do rejestru,oczywiście tak.

Nie rozwiązało to jednak mojego problemu, bo po poprzestawianiu ikonek dwukrotnie i dwukrotnym zrestartowaniu komputera nadal wracają do lewej strony i nadal brak paska szybkiego wyszukiwania.

może to zbyt proste: ale spróbuj tak:

PPM :arrow: rozmieść ikony według :arrow: odznacz “autorozmieszczanie”

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

W menu start->uruchom, wpisz gpedit.msc

gpedit.msc

Poszukaj-> konfiguracja użytkownika -> szablony administracyjne -> pulpit -> Nie zapisuj ustawień przy zamykaniu systemu ustaw na Nie skonfigurowano

Zapisz i spróbuj ponownie.

Jak już nic nie pomaga, to może plik eksploratora jest uszkodzony.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\

a jak nie działa

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\explorer.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\explorer.ex_C:\WINDOWS\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.