Ikony na pulpicie a'la menu iPad

Witam!

Poszukuję programu, który umożliwiłby mi stworzenie na pulpicie efektu “slide” - chodzi dokładnie o przewijanie ikon na boki jak to ma miejsce w Ipadzie, iPhonie i wielu innych smartfonach z ekranem dotykowym. Mam netbooka i czasem brakuje mi miejsca na pulpicie na wszystkie użyteczne skróty do programów, poza tym jestem wielkim fanem Apple’a i ich rozwiązań więc taki bajer znacznie umiliłby mi pracę. Moja wizja tego rozwiązania jest prawie dokładnie taka sama jak wygląda to w w/w urządzeniach - ikonki i pod nimi podświetlane kropki pokazujące, która grupa ikon jest obecnie aktywna - z tym, że aby zmienić grupę ikon należałoby kliknąć na którąś z kropek lub na strzałki po bokach ekranu. Wiem, że to brzmi nieco abstrakcyjnie, ale może ktoś już kiedyś zrobił coś takiego u siebie lub zna program, który mi to umożliwi? Myślałem o utworzeniu kilku wirtualnych pulpitów, gdzie na każdym znajdowałyby się skróty do innych programów/stron WWW, ale tutaj jest taki babol, że okna otwierałyby się na właściwych dla nich pulpitach - mi chodzi o to żeby pulpit główny był tylko jeden, a żeby ikonki byłby podzielone na takie wirtualne “sfery”. Troszkę zamotałem, ale chyba ogólnie wiadomo o co chodzi :wink: Z góry dzięki za pomoc!

Launchpad :slight_smile:

Z tym, że na Windowsa czegoś takiego nie ma… Tzn, jest program JumpPad, ale on działa tylko na siódemce (zapomniałem dodać, że mam XP), ale nawet on nie rozwiązałby sprawy w 100% ponieważ on tworzy dodatkową nakładkę na pulpit, na której dopiero umieszcza się ikony i którą uruchamia się wtedy kiedy akurat trzeba, a mi chodzi o to żeby przełączanie ikonek było dostępne cały czas na pulpicie. Myślałem o tym żeby zrobić prostą stronę ze skryptem Java umożliwiającym przełączanie zawartości bloku (w tym bloku byłyby zagnieżdżone ikonki) i ustawienie jej jako pulpit Active Desktop, ale wtedy nie byłoby możliwości dodawania kolejnych ikon bez ingerencji w kod co niezbyt mnie urządza…