Ikony na pulpicie same się przemieszczają

Witam , moim problemem są ikony na pulpicie które same zmieniają swe położenie, usune np jakiś folder i większość ikonek zmienia swoje położenie , skanowałem komputer i nie mam żadnych wirusów. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie wiem dlaczego, ale mam rozwiązanie (przynajmniej częściowe) http://users.rcn.com/taylotr/icon_restore.html

Mimo że opisane jako dla każdego systemu od 95 do XP to działa też na Viście i 7. Instalujesz, ustawiasz ikony jak chcesz, prawy klik na mój komputer i dajesz SAVE DESKTOP ICON LAYOUT. Jak Ci się coś pomiesza na pulpicie to znów prawy klik na Mój Komputer i klikasz RESTORE DESKTOP ICON LAYOUT i wtedy program ustawia Ci ikony do stanu kiedy to kliknąłeś opcję Save. Tylko pamiętać robić SAVE po każdej zmianie czy dołożeniu nowych ikon/folderów ponieważ bez tego ikony które nie mają zapisanej pozycji zostaną w tym samym miejscu gdzie są w tym momencie.

w XP

PPM na pulpit >> rozmieść ikony według >> odznacz autorozmieszczanie

:slight_smile:

Mam XP jak co

Auto rozmieszczanie mam wyłączone ,a ikony te nie zamieniają się czasami miejscami , i nie mam tak ,że każda kratka jest zajęta , robią się jakieś dziury między ikonkami itp, więc tu nie chodzi chyba o auto rozmieszczanie , Pharun dzięki , jak nie znajdzie się ,żadne rozwiązanie pewnie spróbuje tego programu.