Ikony na pulpicie zmieniły sie na białe

Tak jak w temacie ikony zmieniły mi sie na białe i mają rozszerzenie lnk. Wczoraj wskoczyło mi jakieś okienko z zawiadomieniem ale ja spiesząc sie szybko wcisnąłem ok , no i stało sie .

Teraz prosze was o pomoc bo chcąc otworzyć jakiś program otwiera mi się przeglądarka firefox . Mam windows 7 x64

Włącz przywracanie systemu , probowałes tego .

Niestety nic nie daje

Nie ten dział, najprawdopodobniej masz syf w komputerze.Zmień dział na odpowiedni, załóż temat i wrzuć od razu log z otl oraz gmer…

Witam, podpinam się do tematu. Mam również te białe ikony w niektórych programach jak np. TuneUp Utilities. Ikony wyglądają jak nieznany plik. Dodam również, że gdy naciskam “Właściwości” ikona jest wyświetlana normalnie. Gdy chcę zmienić ikonę wyświetla się komunikat " System Windows nie może odnaleźć pliku[ścieżka do pliku ikony]…". Mam wrażenie, że to może być spowodowane aktualizacją gdyż po formacie ikony znów się zmieniły na białe po instalacji kilkunastu aktualizacji.

Jeszcze dodam, że gdy ustawiam kolory na 16 bitów ikony wyglądają prawidłowo.

Widzisz, natomiast mój brat zamiast białych miał czarne.nie wiem czym to było powodowane, być może sterowniki od grafy się wysypywały???Nie jestem pewien, natomiast wyłączyłem funkcję aero i ikonki są normalne.

problem rozwiązałem sam, no a raczej za pomocą google…

Trzeba najpierw ściągnąć exefix a następnie lnkfix dla visty i dodac do rejestru.

http://www.winhelponline.com/fileasso/exefix_vista.zip

http://www.winhelponline.com/fileasso/lnkfix_vista.zip

Ja rozwiązałem problem z ikonami na pulpicie w dość prosty sposób. Gdy chciałem zmienić ikonę to oczywiście wyskoczył mi komunikat, że system Windows nie może odnaleźć pliku[ścieżka i nazwa pliku docelowego], więc sam znalazłem prawidłowy plik exe z którego powinna być pokazywana ikona. Nie pomogło, więc ot tak spróbowałem drugi raz zrobić to samo i o dziwo pomogło, aczkolwiek plik docelowy z którego jest brana ikona nadal ma białą ikonę. W moim przypadku to 2 ikony z TuneUp Utilities. Panel TuneUp i Konserwacja 1 kliknięciem. Na pulpicie wyświetlają się prawidłowo, lecz tak jak wspomniałem wyżej, pliki docelowe( w moim przypadku w C:\Pliki programów (x86)\TuneUp Utilities) Integrator.exe oraz OneClick.exe nadal mają białą ikonę. Pojęcia nie mam dlaczego tak jest. Lnk oraz Exe fix podane przez kolegę wyżej nie pomogły.

Niestety nie cieszyłem sie zbyt długo , ikony znów zmieniły format i wygląd … Nie mam pojecia co robic … Czekam jeszcze na jakieś pomysły.

Dodane 13.10.2010 (Śr) 19:54

Znalazłem drugie rozwiązanie może będzie dobre, u mnie pomogło:

Pobieram kawałek rejestru .lnk

http://rapidshare.com/files/125440216/LNK.zip

oczywiście należy go wypakować

Teraz Start > Uruchom > wpisz regedit (enter)

W lewej części poszukaj:

HKEY_CLASSES_ROOT.lnk

Podświetl .lnk a potem Plik > Eksport.

Zapisz export rejestru na dysku

(robimy to po to żeby w razie co mieć do czego wrócić). Oczywiście zapamiętaj pod jaką nazwą zapisałeś export i gdzie .

Teraz usuń .lnk (podświetl > prawy przycisk myszy > Usuń)

Kliknij na mój plik 1.reg (padnie pytanie czy oby napewno tego chcesz)

Jeśli nie uda ci się… spróbuj przeciągnąć plik 1.reg na okno Edytora Rejestru.

Następnie

Uruchom regedit-a i poszukaj takiego czegoś:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts.lnk

Oczywiście usuń .lnk

Restart kompa

Pomogło?

Pomogło, ikony wyglądają normalnie. Wielkie dzięki, już mnie się coś trafiało przez te ikony :o

ikony są dobre ale pojawił sie troche inny problem. Przy uruchamianiu kompa wyskakuje komunikat :Wybierz program którego chcesz użyć do otwarcia tego pliku :

Plik startup.lnk .

No i jest lista programów i jak wybiore któryś to wszystkie ikony znów sie zmieniają na pulpicie …

Co z tym zrobić ? Prosze o pomoc

Witaj. Jeżeli jest to plik lnk, to możesz: -uruchomić regedit

  • odnależć klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.lnk

Posprzątać go -

W kluczu OpenWithList zostaje tylko (Domyślna)

W kluczu OpenWithProgids zostają (Domyślna) i Inkfile

Reszta wpisów to właśnie sprawcy problemu - usunąć.

Inny, trzeci klucz - usunąć.

Zamknąć regedit, zalogować się ponownie.

Mam wszystko dobrze czyli tak jak pisałeś… Są tylko te potrzebne pliki wiec problem chyba leży gdzieś w innym miejscu…

Jakieś pomysły?

lukasz1407 , próbowałeś przebudowy cache ikon ?

Zapisz swoją prace. Otwórz wiersz polecenia skopiuj i wklej każde polecenie po kolei ,każde potwierdzaj klawiszem enter

lukasz1407 , jakie okno ? - daj zrzut ekranu

Dodane sobota, 16 paź 2010, 19:08

Znalazłem takie coś http://support.microsoft.com/kb/2286198 ,może instalowałeś to zabezpieczenie ?Zobacz temat

Przepraszam ze tak pużno pisze. Oto link do okna:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ab … 2994b.html

jak klikne na OK to wszystkie ikony zmieniają format na lnk. no i wygląd oraz nie mana ich uruchomić. Jeśli dam na Anuluj wszystko jest wporządku , tylko denerwuje mnie to jaksie pozbyć tego okna żeby nie trzeba było za każdym uruchomieniem kompa klikać “anuluj”.