Ikony plików mp3 i flac

Gdy do pliku mp3 jest dodana okładka (metatag) to w viście przy włączonym podglądzie plików (opcje folderów/ domyślnie włączone po instalacji) widnieje Ikona przedstawiająca okładkę albumu. Czy jest możliwość, aby tak samo wyglądały pliki w formacie FLAC?

jest taka możliwość
trzeba po prostu zminic ikonę pliku flac

  1. w dowlnym folderze wejdż w narzędzia
  2. opcje folderrow
  3. typy plików
  4. zanacz FLAC
  5. przycisk zaawansowane (jesli nie ma to przycisk ustawienia domysle, a potem zaawansowane)
  6. zmien ikonę
  7. jesli w domyslnnym katalogu nie ma odpwiedniej kliknij przegladaj
  8. wybierz odpowidnia ikonę z własnego zbioru - jesli go nie masz to najpierw poszukaj w internecie albo użyj programu ICON SUCKER,
    który wyodrebnia ikony z plików exe i innych

Mimo wszystko dziękuję za chęci, ale to jest post sprzed prawie 9 lat, kiedy jeszcze byłem młodszy i głupszy i dbałem o takie drobnostki, pewnie wtedy mogło mi to w czymś pomóc. W sumie to nawet fajny wehikuł czasu, bo kolekcję z tamtego okresu mam do dzisiaj. Od tego czasu rozrosła się niestety już tylko o kilkanaście płyt.

Niemniej jednak trochę sprostuję.
Twoja odpowiedź jest nie do końca na temat, bo nie chodziło o zmianę ikony dla pliku w konkretnym formacie tylko generowanie jej na podstawie metadanych tego pliku.

Co do pytania - wydanie Windows 10 ma natywne wsparcie dla formatu FLAC i to, o co pytałem realizowane jest ‘out of the box’. Nie zadałem sobie trudu, aby osiągnąć analogiczne pod linuksowymi menedżerami plików.

Tak czy siak, dzięki.