Ikony plików, zmiana ikon systemowych

Witam,

Dwa pytania:

  1. Czy istnieje z poziomu interfejsu użytkownika systemu Vista możliwość zmiany nieciekawych ikon systemowych

np. .bat, .ini, .dll, .exe (jeśli nie ma ikony) na własne bez modyfikacji rejestru?

W XP robiło się to bardzo łatwo, tutaj nie mogę znaleźć.

  1. Czy do skrótu .lnk można dopisać parametry? (np. -fullscreen dla programu, który ten parametr obsługuje)?

Co do pierwszego pytania ,to raczej się nie obejdzie bez edycji rejestru ,bądź odpowiedniego programu.Co do drugiego to sprawdź to : prawy na skrócie > właściwości > Uruchom: i wybierz opcję Zmaksymalizowane.

Ad1. W takim razie w jakim programie mogę to bezpiecznie zrobić?

Ad2. Fullscreen to był najprostszy przykład, miałem na myśli programy (np. emulatory innych systemów),

w których można podać parametry startowe.

Dla niektórych programów, żeby startowały tak jak chcę, muszę tworzyć pliki .bat i w nich pisać np.

"mame.exe" filename -fullscreen -nofilter

i do tych plików .bat dopiero robię skróty.

Czy można zamiast tego zrobić skrót do programu mame.exe i w okienku Element docelowy podać te parametry?

ad 1 Tak ale trzeba instalować dodatkowe oprogramowanie :confused:

ad 2 Tak, w ścieżce wywołania można dopisać, w wielu przypadkach zadziała, ale tak jak napisał wyżej Abrimaal czasem nie da rady i trzeba tworzyć obejścia tzn tworzyć pliki bat uruchamiające aplikacje.

np TuneUp Utilities > Tune Up Styler.

Sprawdź

Dzięki, sprawdzę.