Ikony przestawiają się po hibernacji / uśpieniu (mam dwa monitory)

(Fankaczek1) #1

Problem pojawił się po aktualizacji Windows 8.1 do Windows 10. Kiedy mam podłączony laptop do TV (chodzi mi o duplikowanie ekranów, rozszerzanie mnie nie interesuje) i zamykam pokrywę i laptop się usypia, to po wybudzeniu wszystkie ikony wędrowały na lewą stronę pulpitu, po zainstalowaniu najnowszego sterownika intel hd graphics 4000 ikony albo idą na lewo albo zmieniają swoja kolejność i rozstawiają się.

Nie mam włączonego auto rozmieszczania ikon. Na tym samym laptopie kiedy jeszcze był win 8.1 i był podłączony do TV przez HDMI po wybudzeniu ikony były na swoim miejscu. Moje ustawienia to: wyświetlacz wbudowany – zachowaj skalowanie wyświetlacza, TV – zachowaj współczynnik proporcji.

Co zrobić żeby ikony pulpitu pozostawały na swoi miejscu po wybudzeniu przy podłączeniu do TV tak jak w win 8.1?

W pomocy packard bell i w answers microsoft też mi nie pomogli. Ani odinstalowanie antywirusa ani czysty rozruch nic nie dał.

Nie wiem za bardzo co robić, często pracuję z TV podłączonym do laptopa, albo wrócę do 8.1 albo zrezygnuje z usypiania (ale chyba lepiej nie).

(www.xenix.pl) #2

Niestety do dnia dzisiejszego Microsoft jeszcze tego nie naprawił. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-desktop/file-icons-change-position-on-desktop-after/876adb12-8cce-42f0-bb4d-d40dfe4ec763