Ikony w systemie windows 10

Cześć,
Instalowałem na nowo system win 10 pro z maja 2020 i ikony nie chcą się zaktualizować na nowe. Nie wiem czy jest to sprawa windows update chociaż nie wydaje mi się. U was pewnie są to kolorowe ikonki i nie wiem czego to jest sprawa.
Pozdrawiam

image

Pobierz aktualny obraz ISO ze strony Microsoftu i zaktualizuj do 23H2, czy jak to w Win10 jest…

Czy to pomoże?

Może trzeba zaglądnąć do sklepu Microsoftu i sprawdzić, czy ma się najnowszą wersję, każdej aplikacji.
Można kliknąć lewym przyciskiem myszy i dać oceń i opisz i przeniesie na stronę w sklepie.
Albo po prostu wejść w sklepie na aktualizacje.
Realtek ma taką ikonkę jedynie czarno białą.
Najprościej odinstalować daną aplikację i jeszcze raz zainstalować ze sklepu Microsoftu.
Wówczas z pewnością nowo zainstalowana będzie miała dobrą ikonkę.

Sprawdzić możesz usuwanie pamięci ikon:

Na pewno nie zaszkodzi przejść z niespieranego 20H1 (np. za rzadko włączany z Internetem) na 22H2.

Można powiedzieć, że MS ważność zrównał jak z częścią dystrybucji GNU/Linux, gdzie po 2 latach gubi się wsparcie.

Szczerze mówiąc po 3 dniach nie przyglądania się tym ikonom same się zaktualizowały, a o tym temacie zapomniałem. Może system po prostu potrzebuje czasu lub potrzebują się wgrać jakieś aktualizacje, ale nie wiem nie znam się aż tak na systemach. Tak czy inaczej dziękuję każdemu wpisującemu za pomoc :wink:

Ja bym zaktualizował ten system do 23H2.

Windows 10 jest obecnie w wersji 22H2. 23H2 to już Windows 11, a nie każdy może go chcieć.

No, ten cały TMP 2 i inne pierdoły. Ponoć można zmodować ISO…