Ikony w Trayu a Firewall

mam nastepujacy problem: po zainstalowaniu firewalla Zone Alarm lub NIS Symanteca, znikaja mi niektore ikony z traya, choc procesy sa nadal aktywne (program poztowy, nvmixer i dtools ale czasem tez inne).

Spotkal sie ktos z takim problemem albo wie jak go rozwiazac?

Zaznaczam ze dzieje sie to bez wzgledu na tryb pracy firewalli (reczny/automat), po odinstalowaniu (nie wyłączeniu) wszystko wraca do normy.

Help plz.

Pozdrawiam

Napisz czy jest tak tez po restarcie - tzn czy po zainstalowania firewalla i restarcie dalej nie masz ikonek w tray’u?

Byc moze w jakis sposob firewall restartuje u ciebie proces “explorer.exe” i dlatego ci gina ikonki.

po restarcie jest tak samo dopiero po odinstalowaniu firewalla i restarcie jest ok.

Sprawdź w opcjach Menu Start:

Prawym przyciskiem na pasek\właściwości\dostosuj w dolnym prawym rogu

Może masz ustawione na “zawsze ukryte”?

No nie o to chodzilo, wiem co to tray az taki nie jestem zielony (bez obrazy o tym nie mozesz wiedziec wiec mowie), znam sie troche na z systemie (srednio) ale nie spotkalem sie jeszcze z takim problemem i dlatego pytam. Od niedawna mam NET i firewall i nieoblatany jestem jeszcze w tych sprawach, pomimo poszukiwan na forach nic nie znalazlem i czekam na porade kogos bardziej doswadczonego za co z gory dzieki.

A po za tym jakie znaczenie ma kolejnosc instalacji firewalla i innych programow, czy firewall nalezy instalowac jako pierwszy, przed programami ktore maja dostep do internetu czy nie ma to znaczenia. Probowalem na rozne sposoby i nie moge dojsc.