Ikony XP jak dawniej., Czy można je przywrócić?

Witam! Mam Windows XP Professional, i nie dawno zainstalowałem sobie nakładkę Vista Inspirat Ultimate 2, która upodabnia XP do Vista. Po kilku dniach, znudził mi się wygląd Visty,więc ją odinstalowałem. Niestety, po następnym uruchomieniu niektóre ikony(foldery, kosz, itp.)mają dalej wygląd Visty, zamiast XP. Nie robiłem punktu przywracania. Czy jest taka możliwość, aby dawne ikony XP powróciły? Potrzebuję natychmiastowej pomocy. Już nigdy nie zainstaluję dziadowe nakładki. sad.gif

ja nawet przywrocilem system ale i tak ikony zostaly :o

ja ja chociaż nigdy nie mialem Vista Insprant ale mialem Crystal Clear(upodabnia do linuxa)i ikony też pozostały, ostatnio zainstalowałem grę Pekka kanna (jest na vortalu) i ikony powróciły.Nie mam pojęcia jakim cudem ale wszystko się zmienioło do starych ikon z XP 8) 8)

Usuń plik “IconCache” znajdujący się w C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji.Tylko zaznacz,żeby pokazywało ukryte pliki i foldery.Jak pierwsze usunięcie nie pomoże to spróbuj ponownie usunąć.

za ikony jest odpowiedzialny plik

x:/windows/system32/SHELL32.dll

(x to litera twojego dysku z windowsem, najczęściej C ale nie zawsze)

wystarczy że skopiujesz go z innego komputera a ikony się przywrócą.

ja bym to robił w trybie awaryjnym albo najlepiej z wiersza poleceń ale niestety ja się na wierszu nieznam więc nie pomogę.

Mexp Uważaj żeby się nie zsypał system przy tym zamienieaniu.

Uwaga!! Też miałem ten problem!!

PPM na pulpit > Właściwości > Wygląd > Efekty > Zaznacz Użyj dużych ikon > OK > OK

PPM na pulpit > Właściwości > Wygląd > Efekty > Odznacz Użyj dużych ikon > OK > OK

Też miałem ten problem i faktycznie ta metoda działa :wink: także nie trzeba kombinować z przywracaniem etc.

Spróbuj tym naprawić http://windowsxp.mvps.org/shelliconfix.htm

:slight_smile: