Ile amper posiada USB 2.0 w PC


(johhny95) #1

Wiatm 

Chciałbym podłączyć dysk SSD do usb poprzez przejściówkę sata USB. Mam pytanie ile amper posiada usub 2.0 ponieważ posiadany przeze mnie dysk może być podłączony maksymalnie do wejścia , które posiada 5V , 1.0A ( MAX) i nie wiem czy podpinając dysk do wejścia USB poprzez przejściówkę SATA nie spale dysku. 


(Cedar) #2

Nie spalisz dysku, bo napięcie jest odpowiednie (5 V) to ile amper może dać USB nie ma znaczenia - odbiornik (w tym przypadku SSD) pobierze tyle co potrzebuje.

Zwróć uwagę, że do gniazda sieciowego 230 V możesz podłączyć małą lampkę pobierającą 0,5 A jak i np. grzejnik pobierający 10 A i jakoś lampka się nie przepala. Gdybyś lampkę na np. 12 V podłączył do gniazda 230 V to na 100% by uległa uszkodzeniu.

Ta zasada obowiązuje przy podłączaniu każdego urządzenia  - najważniejsza jest zgodność napięcia (w tej chwili pomijam rodzaj zasilania - prąd przemienny/stały)

To “max” co podałeś jest to prawdopodobnie podany maksymalny pobór prądu przez ten dysk w czasie pracy a nie maksymalny prąd jaki może dać źródło zasilania (w tym przypadku gniazd o USB.

W Twoim przypadku może być inny problem - gniazdo USB 2.0 standardowo ma wydajność prądową 0,5 A a to może być za mało na potrzeby SSD.

Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/USB#Zasilanie


(johhny95) #3

Te informacje o których pisałem napisane były w dziale " Power Consumtion" więc tak jak piszesz chodziło pewnie o maksymalny pobór prądu przez ten dysk

Dzięki Wielkie :wink:


(MrBeckham666) #4

jak napiecie jest ok a amperów bedzie za mało to po prostu dysk nie bedzie działał prawidłowo :slight_smile: uszkodzić na pewno się nie uszkodzi :slight_smile:


(Longhorn2009) #5

Większy sens ma podłączanie takiego ssd pod USB 3.0, tutaj zasilanie będzie lepsze i wysokie osiągi takiego dysku będą możliwe do wykorzystania. 


(johhny95) #6

Niestety komputer jest stary i nie posiada USB 3.0. Dysk chcę podłączyć pod usb tylko na czas operacji klonowania