Ile amper posiada USB 2.0 w PC

Wiatm 

Chciałbym podłączyć dysk SSD do usb poprzez przejściówkę sata USB. Mam pytanie ile amper posiada usub 2.0 ponieważ posiadany przeze mnie dysk może być podłączony maksymalnie do wejścia , które posiada 5V , 1.0A ( MAX) i nie wiem czy podpinając dysk do wejścia USB poprzez przejściówkę SATA nie spale dysku. 

Nie spalisz dysku, bo napięcie jest odpowiednie (5 V) to ile amper może dać USB nie ma znaczenia - odbiornik (w tym przypadku SSD) pobierze tyle co potrzebuje.

Zwróć uwagę, że do gniazda sieciowego 230 V możesz podłączyć małą lampkę pobierającą 0,5 A jak i np. grzejnik pobierający 10 A i jakoś lampka się nie przepala. Gdybyś lampkę na np. 12 V podłączył do gniazda 230 V to na 100% by uległa uszkodzeniu.

Ta zasada obowiązuje przy podłączaniu każdego urządzenia  - najważniejsza jest zgodność napięcia (w tej chwili pomijam rodzaj zasilania - prąd przemienny/stały)

To “max” co podałeś jest to prawdopodobnie podany maksymalny pobór prądu przez ten dysk w czasie pracy a nie maksymalny prąd jaki może dać źródło zasilania (w tym przypadku gniazd o USB.

W Twoim przypadku może być inny problem - gniazdo USB 2.0 standardowo ma wydajność prądową 0,5 A a to może być za mało na potrzeby SSD.

Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/USB#Zasilanie

Te informacje o których pisałem napisane były w dziale " Power Consumtion" więc tak jak piszesz chodziło pewnie o maksymalny pobór prądu przez ten dysk

Dzięki Wielkie :wink:

jak napiecie jest ok a amperów bedzie za mało to po prostu dysk nie bedzie działał prawidłowo :slight_smile: uszkodzić na pewno się nie uszkodzi :slight_smile:

Większy sens ma podłączanie takiego ssd pod USB 3.0, tutaj zasilanie będzie lepsze i wysokie osiągi takiego dysku będą możliwe do wykorzystania. 

Niestety komputer jest stary i nie posiada USB 3.0. Dysk chcę podłączyć pod usb tylko na czas operacji klonowania