Ile będą warte te telefony?

Witam! Chciałbym się spytać ile (orientacyjnie) będą warte telefony:

 

Nokia E72 (simlock)

SE Xperia X8

Se K770i

Samsung GT-B7350

Samsung Avila

 

Chodzi o same telefony, bez pudełek, papierów itp.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam!

 

Wszystko zależy od ich jakości, wyglądu i czy działają :slight_smile:

Wszystkie oczywiście na chodzie. Normalne ślady użytkowania, nic nie połamane.

 

Pytanie sprecyzuje: czy sprzedam każdy z nich po 100 zł najmniej?

 W jakim stanie są telefony to już decyduje o cenie. Pudełko +papiery -jeśli chcesz sprzedać do komisu -musisz mieć. Avilla do 100zł . K770i też 100zł .Samsung GT-B7350 komplet kosztuje 160zł .  E71 z simlockiem + komplet 190 zł na pewnej stronie .Sam musisz wycenic swoje . Bo nie widząc telefonów to nic się nie da napisać .:slight_smile:

Dziękuję za analizę :slight_smile: Sprawa ma się tak że ziomek ma do sprzedania te komórki bardzo tanio (za całość wyjdzie ok. 120) i zastanawiam się czy opłaca się je opylić na allegro i za jakie ceny, żeby być do przodu z forsą. Zdjęć nie mam ale oprócz rysek czy trochę wytartej farby na plastiku nie ma żadnych wad.

Jesteś w 100% pewny legalnego pochodzenia tych telefonów? Telefony w bardzo okazyjnej cenie, bez dokumentów, na myśl przychodzi tylko jedno źródło pochodzenia. Wiesz co to jest paserstwo jakie są za nie kary przewidywane?

Niee, to są telefony od niego z firmy, z tym że papierów i pudełek do nich dawno się pozbyli więc boją się sprzedać bez tego. Zresztą zawsze można sprawdzić czy IMEI na naklejkach zgadza się z tym w telefonie. Sam kupowałem tak telefon (6310i), mam go od 2 lat i nikt problemów mi z nim nie robił.

I co, zgodność IMEI miałaby udowodnić legalność?

Jak IMEI się zgadza to znaczy że nie jest zmienione. A jeśli telefon jest kradziony zazwyczaj zmienia się IMEI, by właściciel nie mógł zablokować telefonu. Proste :slight_smile:

Jeśli telefon nie jest kradziony = jest legalny.

 

Zależy kto kradnie. Drobny, nieogarnięty złodziejaszek nawet niekoniecznie musi wiedzieć co to IMEI.

 

 

Wątpię.

“Niee, to są telefony od niego z firmy, z tym że papierów i pudełek do nich dawno się pozbyli więc boją się sprzedać bez tego.”-firma powinna mieć faktury na telefony :). Umowy jeśli je brała w salonie na abonament. :)Wiec jeśłi firma uczciwa to nie ma sie czego bać :).Co do zmiany nr.imie to nie jest to takie proste -więc nie każdy to zrobi potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. A żaden servis -komis (NORMALNY OCZYWIŚCIE) nie będzie sie babrał w zmiane imei za pare zł po to żeby mieć problemy z prawem.

Ewentualnie zawsze można sprawdzić na najbliższym komisariacie czy nie są kradzione.

Optymista z Ciebie :wink: Jak Sobie to wyobrażasz? Na komisariacie może ewentualnie sprawdzić czy nie są zgłoszone jako kradzione, wątpię jednak aby policja posiadała ogólnopolską bazę (mogę się mylić) wszystkich zgłoszonych telefonów.

Telefon skradziony nie oznacza jednak telefonu automatycznie zgłoszonego na policję

Policja posiada ogólnopolską bazę imiei kradzionych tel, tak właśnie skończył mój samsung galaxy s2, sprawdzić zawsze można co by mieć święty spokój.

igrek -o ile ktoś zgłosił kradzież .Bo jak zgubił po pijoku to nie zgłosi :slight_smile: ani kradzieży ani pewnie też zgubienie. :slight_smile: