Ile bierze prądu uśpiony komputer

Ile pobiera prądu zwykły PC na suspendzie/uśpieniu (zrzut do RAM, wyłączenie dysków, chłodzenia etc.)?

to co opisujesz zwie się hibernacją, pobór mocy zależny od urządzenia. Podzespoły go wtedy nie potrzebują, ale niektórzy producenci sobie dają jakieś świecące diody co swoje biorą.

Co do stanu uśpienia, ram potrzebuje prądu do podtrzymania zawartości. Nie jest tego dużo, ale również zależne od konfiguracji.

Hibernacja akurat mnie nie interesuje, wtedy system całość zrzuca na dysk twardy i można komputer całkiem odłączyć od prądu, na stanie uśpienia po odłączeniu od energii można się pożegnać ze wszystkimi nie zapisanymi dokumentami w toku:).

dropok,*********** Przecież Martin od początku mówi o uśpieniu, a nie o hibernacji…

Jedyne w czym masz rację, to że pobór w uśpieniu zależy od producenta. Reszta (jaki pobór przy hibernacji, wtedy wszystko jest wyłączone!) …

Oj widzę że moderatorzy tutaj bardzo czuli są, aż śmiać się chce.

ok 3W

Czyli mniej niż jak całkiem go wyłączę :smiley:

Laptop bierze chyba jeszcze mnie, swojego zostawiam czasami na noc na uśpieniu na baterii, po ~24h bateria ma nadal ~80-70% pojemności.

Hmmm. U mnie w takim razie będzie to 0.

Uśpiłem komputer, a następnie odłączyłem listwę-przedłużacz. Po ponownym podłączeniu i uruchomieniu kompa wszystke niezapisane dokumenty itp oraz uruchomione programy wyświetliły się normalnie:p Dodam że uruchomiłem go dopiero następnego dnia. Nawet filmik na YT którego odtwarzanie zatrzymałem w chwili uśpienia, teraz działa cały załadowany.

Chyba że podczas odłączeniu od prądu w stanie uśpienia jakoś w tym samym momence przechodzi na hibernację. Tylko że jest to niewykonalne skoro odłączyłem prąd.

Czyli go zahibernowałeś, a nie uśpiłeś. W Windows 7 to jakoś dziwnie działa, jakby system jednocześnie się wstrzymywał i hibernował.

A jak sie włącza hibernacje w 7 bo ja widzę tylko uśpij :frowning:

Uśpił, tylko, że w Win 7 (i nowszych) jest coś takiego jak “uśpienie hybrydowe”

http://www.windows.microsoft.com/pl-pl/ … -questions

jak-wlaczyc-uspienie-hybrydowe-t238184.html

Raz mi padła energia w czasie uśpienia komputera. 5-10 sekund i przeżył to. Ale większości takich przypadków nie wytrzymuje i trzeba system uruchamiać na nowo. A nie zapisane dokumenty przepadają.

Uśpił hybrydowo, czyli jednocześnie zahibernował (zapisał stan pamięci RAM na dysku twardym) i wstrzymał (wyłączył wszystko poza pamięcią RAM).