Ile by kosztowało zrobienie strony googlepro.pl

Jestem ciekaw, za ile byście zrobili ten serwis. Nie jest to może skomplikowane, ale są tam rozwiązania, które mogły by się przydać każdemu. PS. przy okazji, powiedzcie mi jak zrobić by po wpisaniu słowa, podpowiadał mi dając propozycje?

Podpowiadanie?

AJAX. Po każdej zmianie w inpucie porównuje jego wartość z bazą danych i zwraca podpowiedzi i je jakoś ładnie wyświetla

Idea fajna, ale wykonanie fatalne:))

Pod lupę zostały wzięte dziedziny i portale, które jak dla mnie bez swoich funkcjonalności są niczym innym jak kolejnym linkiem.

Przykładowo:

Kategoria FILM - korzystam z imdb.com ponieważ dostaję tam konkretne wyniki ze zdjęciem, listą aktorów, oceną, skrótem, opinią i trailerem

Kategoria WYKOP - czytam tam informacje, które przez użytkowników zostały uznane za wartościowe, sugeruję się głosami użytkowników i czytam ich opinie na dany temat - nie używam wykopu jako wyszukiwarki informacji bo informacja na wykopie poprzez głosowanie wyszukuje się sama.

Kategoria GRY - jeżeli chodzi o gry online to korzystam ze sprawdzonych i dobrych jakościowo portali, gdzie co jakiś czas pojawiają się dobrej klasy nowinki (armorgames.com, miniclip.com), jeżeli chodzi o MMORPG - mmorpg.com i tak dalej można by wymieniać.

Kategoria Encyklopedia - WIKI lub inne źródła wiedzy powszechnej.

I tak dalej można by wymieniać. Chodzi o to, że przeciętny użytkownik jak chce wyszukać konkretną informację to nie przeszukuje google tylko przeszukuje zestaw swoich ulubionych i sprawdzonych witryn. Nie szpera w google.

Google wykorzystuję tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy nie pamiętam nazwy portalu na którym mogę wyszukać interesującą mnie informację oraz jeżeli nie jestem do końca pewien czego szukam:)

System, który na podstawie zebranych ode mnie informacji przedstawiłby mi odpowiednio przefiltrowane wyniki google, na których rzeczywiście szukana informacja by się znajdowała byłby rewelacyjny. To co mamy tutaj nie ma dla mnie większego sensu.

To chcesz mi powiedzieć, że Gemius S.A. ma sfałszowane dane, wyniki Google.com? Przecież gdyby tak było jak mówisz “Ddeja” to wydaje mi się, że Google.com byłoby piątą siłą w zyskach. Myślę, że jesteś wyjątkiem, co nie znaczy że się z tym nie zgadzam. Dla przykładu podam, że rok temu jedno z najczęściej wpisywane słowo w Google.com było “nasza klasa”. Nie sądzę żeby to wpisywali tylko dlatego że nie pamiętają adresu czy dokładnej nazwy :wink:

Fakt, faktem, myślę że można byłoby jeszcze popracować nad stroną http://www.googlepro.pl.

PS. Wciąż nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie w temacie “Ile by kosztowało zrobienie takiej strony jak googlepro.pl”?