Ile cali ? - monitor LCD

Ile cali wybrać w monitorze LCD, czy zależy to od tego co chcemy robić na kompie :?: .

Najpopularniejsze to chyba 19’

I takie bym polecał, ewentualnie 21’

tyle na ile Cię stać :stuck_out_tongue:

Hmm ogólnie to czym większy tym lepszy ;] Ja mam 19cali i to jest obecny standard w mniejsze nie ma co inwestować ale ogólnie jeżeli oglądasz np dużo filmów to bierz już jakiegoś 22cale w panoramie np itp… ;] ogólnie czym większy tym lepszy ;]

Ile masz pieniędzy? Np. HP 22’’ to bdb monitor :wink: W grach też duże monitory się przydają i im większe pole robocze tym lepiej ;).

iiYama 22 Cale … Najlepsza Jakość do Ceny :slight_smile:

Za 17’’ oszczędzisz pieniądze np. na nową kartę graficzną.

Ja mam 17" - przynajmniej filmy nie są tak bardzo rozciągnięte jak włączam full screen i nie ma wielkiej “pikselozy” :wink: ale też polecałbym raczej coś w dużych rozmiarach, tym bardziej że popularne stają się filmy HD, więc sztuczne rozciąganie pliczków .avi nie będzie psuć nam estetyki :wink:

Mój tata ma monitor 19’’ cali i kartę telewizyjną. Na pełnej szerokości ekranu niezbyt fajnie się ogląda.

To żeście mi dylematów co niektórzy narobili :slight_smile: a już miałem nadzieję że będą jednogłośne odpowiedzi :expressionless:

Max. to ile :?: ( żeby nie było czasem za dużo ) - do gier mi nie potrzebny, raczej filmy, przegladanie internetu i foty . Jeśli chodzi o cenę to narazie się tym nie zajmuję - tylko cale mnie interesują.

klik

Kup sobie takiego :mrgreen: Nie powiedziałeś ile masz kasy na monitor :mrgreen:

Tak na serio to polecam coś tak ogólnie 19-20 cali ew. w panoramie.

Ten jest bardzo ładny i całkiem tani, do rzeczy które powiedziałeś to powinien być dobry :wink:

Sam bym takiego chciał :smiley:

ale maksymalnie ile może być - siedząc oczywiście ''tradycyjnie ‘’ przy stoliku komputerowym - powtarzam kasa teraz odchodzi na ostatni plan konkretnie o cale mi chodzi - ile cali będzie ok - maksymalnie :?:

30 cali to chyba zawielgachny - kurde już świra dostaje #-o

kupując obecnie monitor to 22 cale to minimum, natomiast polecam juz 24 calowy, wybór wielkości to pestka gorzej z wyborem dobrego modelu z dobrą matrycą dobrą jakością obrazu itd.

Ja mam Samsunga 2032BW. 20’. Bardzo ładny. Obraz też dobry, chociaż rozdzielczość trochę męcząca - 1680x1050… Obecnie kosztuje coś około 900zł chyba.

Nie wyobrażam sobie u siebie monitora 22’’ z jednego prostego względu - siedzę stosunkowo blisko monitora i po prostu bym nio objął całego wzrokiem, więc nie ma żadnych minimów, trzeba uwzględnić specyfikę miejsca pracy :wink:

znalazłem porównanie monitorów…

wideac8.th.gif

jak widać 20’ wide ma wysokość normalnej 17’…

22’ wide ma wysokość podobną do 19’…

:expressionless: Airborn tak tradycyjnie bym siedział to jaki max. :?:

ja mam 22’ i siedze ok 1 metra od niego[znaczy moja głowa jest mniej więcej w takiej odległości] :stuck_out_tongue: i spokojnie widzę cały monitor i dobrze się mi patrzy na niego z takiej odległości :smiley:

22 to wcale nic wielkiego, o dużym to można mówić przy '27 i wiecej, siedząc 70-80cm bez problemu obejmujesz nawet '24

Moim skromnym zdaniem wszystko zależy do czego monitor potrzebny. Sam jestem -> byłem napalony na 22"… i mi przeszło :stuck_out_tongue: Do “normalnego” użytkowania: net, mp3, film i nie jakiś maniak gier 19" - 1280x1024 wystarczy.

Ja z 22" “przeniosłem” się marzeniami na 2x19" góra 20".