Ile czasu będzie trwał przelew?

(Uniter536) #1

Witam wczoraj o godzinie 10:30 na poczcie polskiej zrobiłem przelew. Wiecie może kiedy dojdzie ? Czy dojdzie dziś wieczorem ?

(Longhorn2009) #2

Na pewno nie, jakieś 3-4dni może iść.

uniter536, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(j24) #4

Rozumiem (częściowo) przesyłanie pieniędzy za pomocą poczty jeżeli jest to wpłata gotówki. Inna sprawa to jeżeli nie posiadamy konta w żadnym Banku. W innych przypadkach uważam taki sposób za najgorszy z możliwych. Chodzi o czas oraz koszty. Przelewy to się robi w oddziale swojego banku a najlepiej przez obsługę internetową swojego banku.  

(Kpc21) #5

Przelew tradycyjny w banku jest zwykle droższy niż wpłata na poczcie.

Natomiast przelewy internetowe są rzecz jasna tańsze, a często bezpłatne.

(Uniter536) #6

Nie piszę po to tego tematu aby czytać, ze bank lepszy chcę wiedzieć ile czasu będzie szedł przelew pocztowy …

(Cedar) #7

Prawdopodobnie 2 - 4 dni robocze pod warunkiem, że nic szczególnego się nie wydarzy.

Szczegóły są w regulaminie na stronie Poczty Polskiej

(Uniter536) #8

Jutro (sobota) może dojść ?

W sobotę banki nie księgują kasy. Najwcześniej we wtorek (bo poniedziałek święto).

(lith) #10

Ale idzie przez pocztę, więc to nie nastawiałbym się specjalnie na wtorek. jak nie dojdzie do końca przyszłego tygodnia to zacząłbym się zastanawiać. 

(Darkozwi) #11

Na Poczcie mówią że przelew powinie iść od 2 do 4 dni roboczych od jego nadania, chociaż jak ja wysyłam przelew to przeważnie dochodzi po 3 dniach.