Ile czasu będzie trwał przelew?

Witam wczoraj o godzinie 10:30 na poczcie polskiej zrobiłem przelew. Wiecie może kiedy dojdzie ? Czy dojdzie dziś wieczorem ?

Na pewno nie, jakieś 3-4dni może iść.

 

uniter536, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Rozumiem (częściowo) przesyłanie pieniędzy za pomocą poczty jeżeli jest to wpłata gotówki. Inna sprawa to jeżeli nie posiadamy konta w żadnym Banku. W innych przypadkach uważam taki sposób za najgorszy z możliwych. Chodzi o czas oraz koszty. Przelewy to się robi w oddziale swojego banku a najlepiej przez obsługę internetową swojego banku.  

Przelew tradycyjny w banku jest zwykle droższy niż wpłata na poczcie.

 

Natomiast przelewy internetowe są rzecz jasna tańsze, a często bezpłatne.

Nie piszę po to tego tematu aby czytać, ze bank lepszy chcę wiedzieć ile czasu będzie szedł przelew pocztowy …

Prawdopodobnie 2 - 4 dni robocze pod warunkiem, że nic szczególnego się nie wydarzy.

Szczegóły są w regulaminie na stronie Poczty Polskiej

Jutro (sobota) może dojść ?

W sobotę banki nie księgują kasy. Najwcześniej we wtorek (bo poniedziałek święto).

Ale idzie przez pocztę, więc to nie nastawiałbym się specjalnie na wtorek. jak nie dojdzie do końca przyszłego tygodnia to zacząłbym się zastanawiać. 

Na Poczcie mówią że przelew powinie iść od 2 do 4 dni roboczych od jego nadania, chociaż jak ja wysyłam przelew to przeważnie dochodzi po 3 dniach.