Ile czasu idzie paczka z Chin?

Cześć mam problem ,bo kupiłem przedmiot na allegro, świadomy, że jest z Chin. Sprzedawca napisał, że wysłał zawiadomienie do żółtych. 17 lipca niby wysłał. Dzisiaj jest już 15 sierpnia… Mam numer przesyłki "RB168013172CN " Oraz znalazłem 2 strony do śledzenia:

http://www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek/

http://www.trackitonline.ru/?service=track/.

Niby w Chinach, czeka od tej pory: 2013-08-07 15:34. Czyli kiedy mam się spodziewać, że przynajmniej paczka będzie w Polsce? To jest najprawdopodobniej przesyłka lotnicza…

Często zamawiam z Chin, Tajwanu. Minimum to 8-9 dni kalendarzowych, zdarza mi się czekać 2.5-3 tygodnia. Ślad śledzenia urywa się najczęściej w Chinach - jest duża szansa, że paczka będzie dzisiaj / jutro, tydzień kalendarzowy powinien starczyć na dostarczenie z Azji.

Kilka razy zamawiałem różne rzeczy na eBay z Hong Kongu i przesyłki dochodziły najszybciej po ~10 dniach, a najpóźniej po ~40 dniach.

Można sobie też zobaczyć jakie stany miały inne przesyłki i na ich podstawie mniej więcej widać jakich stanów się spodziewać:

RB168013155CN - polecony priorytetowy

Od 7 do 30 dni ROBOCZYCH.

Na tej 2 stronie , co daje dokładniejszy tracking dzisiaj zauważyłem nowy wpis:

13.08.2013 04:29 PEK Beijing Capital International, Beijing, China Flight depart BōLán

Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Tzn, raczej, że przesyłka już leci ale czy długo będzie trzeba czekać.

Jak wyleci, to kwestia 2-3 dni na dotarcie do Polski, a później to już będzie leżakować w urzędzie celnym, aż dostanie zieloną pieczątkę o nie objęciu procedurą celną. Wtedy to poczta dostarczy Ci paczkę do domu.

Sam transport może trwać od 3 dni do nawet tygodnia czy dwóch… Pytanie też czy przesyłka nie utknie gdzieś podczas odprawy celnej.

Wydzielono 4 posty tworząc nowy wątek: Ile czasu idzie paczka z Chin?