Ile czasu maksymalnie może działać urządzenie elektroniczne?

Mam takie pytanie.

Mam komputer i ściąga mi się coś bardzo dużego. Na ile maksymalnie mogę zostawić włączony ten komputer? Przypuśćmy, że zasilacz jest z klasy “dobrych”(typu CHieftec itp.)

Jest sylwester/studniówka/wesele i imprezę nagłaśnia wieża. Głośność odkręcona do oporu. Źródłem dźwięku magnetofon w wieży. Ile taka wieża może grać?

Ku ścisłości: wieża to:

http://obrazki.elektroda.pl/7831270700_1336290428.jpg

A kolumny to:

http://obrazki.elektroda.net/14_1265996017.jpg

głośnik wysokotonowy to GDW 5/40/8 40W 8Ω

głośnik szerokopasmowy to GD 16/25/3 25W 8 Ω

Ile takie rzeczy powinny działać by nie rozwalić ich?

Ja najdłużej miałem obciążony komputer (CPU ~100%) przez dwa tygodnie i nic się nie stało.

http://arstechnica.com/information-tech … -16-years/ - serwer działał nieprzerwanie 16,5 roku.

Jeżeli urządzenie jest sprawne i ma odpowiednie chłodzenie to w zasadzie może działać bez przerwy tyle ile komu potrzeba.

Maxim128 , teoretycznie jeśli sprzęt nie jest przeciążony, pracuje w dobrych warunkach (w miarę suche i czyste powietrze z odfiltrowywanym kurzem, niewysoka temperatura itp.) i ma odpowiednio wydajne odprowadzanie ciepła oraz ma zapewnione nieprzerwane zasilanie baz żadnych skoków/spadków to powinien być w stanie pracować nieprzerwanie przynajmniej miesiącami, predefiniuje to maksymalna żywotność zastosowanej elektroniki.

Podobnie głośnik jeśli nie gra na maksymalnej głośności powinien być w stanie grać tak długo że materiały z których jest wykonany rozpadną się ze starości.

Ale to jest tylko teoretyzowanie.

Jeśli chcesz wiedzieć czy wieża, głośniki/kolumny lub laptop mogą działać nieprzerwanie bardzo długo to odpowiedź brzmi tak, powinny być ci w stanie całodzienną imprezę.

@scripter1, zwróć uwagę na to co tu kolega napisał

-są rodzaje muzyki które są przy takim graniu mogą w sekundę wykończyć głośniki(szczególnie wysokotonowe) albo wzmacniacz(lub jedno i drugie).Młodzież uważa że ma być głośno, to że sprzęt nie gra lecz charczy to szczegół. Chyba że to wysokiej klasy sprzęt estradowy, z wszelkimi zabezpieczeniami, w co wątpię. Z resztą zgadzam się.

Z tą wieżą jest tak , że jak muzyka jest powyżej 3/4 głośności to staje się tak jakby “ostra”, są mniejsze niskie tony.

PS zapomniałem dodać że ten mały wysokotonowy nie działa w obu kulumnach(rozerwana membrana).

Jak jest jakaś impreza to najczęściej leci techno/eurodance/italo disco.

Maxim128 , pytanie z rzędu tych co należy zadać wróżce. Czasy wiecznego sprzętu elektronicznego już się dawno skończyły. Teraz obowiązuje czas świadomego starzenia sprzętu elektronicznego. Markowy TV zakupiony w Pewexie czy Baltonie potrafił służyć i naście lat, a nawet jak się coś zepsuło to koszty naprawy były banalnie śmieszne. Teraz TV ma wytrzymać okres gwarancji, jak wytrzyma dłużej to Twoje szczęście. Naprawiać się nie opłaca, bo koszty zakupu części zamiennych i serwisu sięgają praktycznie kosztom zakupu nowego sprzętu.

@to wiem od dawna:D

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.