Ilę czasu się czeka na dowód tymczasowy?

Witam !!

Chciałbym się zapytać ile czasu się czeka na dowód tymczasowy??

Czy jest jakaś możliwośc przyspieszenia wyrobinia dowodu, poniewaz jest mi bardzo potrzebny bo muszę ustalić egzamin na prawko a bez dowodu nie ma takiej opcji :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 56#1193156

Nie ma już czegoś takiego.

A zadzwoń do swojego urzędu spytaj. Zazwyczaj jest to miesiąc. termin ten może być krótszy (ja czekałem 2 tygodnie) lub dłuższy. Zalezy od paru czynników.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 62&start=0

Num umnie w urzędzie powiedzieli ze pod koniec listopada bym miał już dowód ale zapomniałem sie spytac czy jest mozliwośc przyspieszenia tak jak np. z paszportem ze pisze się podanie o przyspieszenie bo cos tam coś tam wie ktoś coś o tym czy takie coś jest w sprawie dowodu ??

Jak Monczkin napisał ,ale jak mało poczytaj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_osobisty

nom tylko ten paszport trzeba miec złożyłem właśnie wniosek będzie za 2miesiące to mnie nie ratuje :?

Chyba, że tak :wink:

także nie mozna mieć innego dokumentu niz dowód i paszport :? ??

Ale lipa musze dwa miesiące czekać na paszport a potem prawie dwu miesieczna kolejka na egzamin wrr :-x

To czemu mój kumpel ma?!

Nie wiem czy to tymczasowy, ale jaki inny? Skoro nie ma jeszcze 18lat.

?Ty również powinieneś najpierw dokładnie przeczytać wszystkie poprzednie posty. Nie ma czegoś takiego jak dowód tymczasowy. Nie takiego terminu w polskim prawie. Jeśli ktoś używa tego słowa, to nie wie co mówi. Też mam takie cudo, ale nie jest to żaden dowód tymczasowy, ale najzwyklejszy dowód, tylko tyle, że ważny 5 lat i wyrobiony przed ukończeniem 18tego roku życia. W tym momencie się co prawda przyjęło go nazywać tymczasowym, ale wyszedł z użycia w bodajże 200 roku, zaraz po ustawie o zmienie wyglądu dowódów, ale nie dam sobie za to ręki uciąć…

Właśnie są to takie same dowody jak zwykłe, niczym się nie różnią oprócz daty ważności; Dowód od 18 roku życia ważny jest na 10 lat , a ten przed 18 ważny na 5 lat

A ktoś się orientuje ile taki dowód przed 18 kosztuje ??

30zł