Ilę czasu się czeka na dowód tymczasowy?

(Łyha89) #1

Witam !!

Chciałbym się zapytać ile czasu się czeka na dowód tymczasowy??

Czy jest jakaś możliwośc przyspieszenia wyrobinia dowodu, poniewaz jest mi bardzo potrzebny bo muszę ustalić egzamin na prawko a bez dowodu nie ma takiej opcji :?

(Monczkin) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 56#1193156

Nie ma już czegoś takiego.

A zadzwoń do swojego urzędu spytaj. Zazwyczaj jest to miesiąc. termin ten może być krótszy (ja czekałem 2 tygodnie) lub dłuższy. Zalezy od paru czynników.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 62&start=0

(Łyha89) #3

Num umnie w urzędzie powiedzieli ze pod koniec listopada bym miał już dowód ale zapomniałem sie spytac czy jest mozliwośc przyspieszenia tak jak np. z paszportem ze pisze się podanie o przyspieszenie bo cos tam coś tam wie ktoś coś o tym czy takie coś jest w sprawie dowodu ??

(model12) #4

Jak Monczkin napisał ,ale jak mało poczytaj

(Makak7) #5

(Łyha89) #6

nom tylko ten paszport trzeba miec złożyłem właśnie wniosek będzie za 2miesiące to mnie nie ratuje :?

(Makak7) #7

Chyba, że tak :wink:

(Łyha89) #8

także nie mozna mieć innego dokumentu niz dowód i paszport :? ??

Ale lipa musze dwa miesiące czekać na paszport a potem prawie dwu miesieczna kolejka na egzamin wrr :-x

(walker123) #9

To czemu mój kumpel ma?!

Nie wiem czy to tymczasowy, ale jaki inny? Skoro nie ma jeszcze 18lat.

(system) #10

?Ty również powinieneś najpierw dokładnie przeczytać wszystkie poprzednie posty. Nie ma czegoś takiego jak dowód tymczasowy. Nie takiego terminu w polskim prawie. Jeśli ktoś używa tego słowa, to nie wie co mówi. Też mam takie cudo, ale nie jest to żaden dowód tymczasowy, ale najzwyklejszy dowód, tylko tyle, że ważny 5 lat i wyrobiony przed ukończeniem 18tego roku życia. W tym momencie się co prawda przyjęło go nazywać tymczasowym, ale wyszedł z użycia w bodajże 200 roku, zaraz po ustawie o zmienie wyglądu dowódów, ale nie dam sobie za to ręki uciąć...

(Dreams Rmc) #11

Właśnie są to takie same dowody jak zwykłe, niczym się nie różnią oprócz daty ważności; Dowód od 18 roku życia ważny jest na 10 lat , a ten przed 18 ważny na 5 lat

(Chrucik) #12

A ktoś się orientuje ile taki dowód przed 18 kosztuje ??

(Łyha89) #13

30zł