Ile czsu odczekac po nałozeniu pasty termo...?

Witam mam pytanie :twisted:

na karte grafGFgigabyte 7300GT nałozyłem nową paste termoprzewodząca robiłem to pierwszy raz nie iem czy dobrze ale po nałozeniu odczekałem chwile i włozyłem do komputera po chwili sprawdziłem temperature wynosiła on 79 stopni celsjusza i rosła gdy doszła do 83/84 wyłaczyłem komputer i zminiłem karte. I tu moje pytanie czy cos zrobiłem źle tzn.: zle nałoyłem paste

moze tzeba odczekac jakis czas nie wdkładając do komputera

Czy poprostu tak jest na poczatku??

Nie wiem nic na temat czasu jaki trzeba oczekiwać.

Po prostu rozsmarowujesz pastę, najlepiej aby była równo, zakładasz radiator i wszystko.

Program którym sprawdzałeś temp. mógł źle podawać temperaturę lub radiator nie za dobrze przylegał.

radiator był caly gorący

a czy ten radiator ma wentylator?

Pasta musi się dobrze wygrzać

Zapuszczaj 3Dmarki cały czas przez kilka godzin

mateusz001 : Myślę, że przeczytałeś iż powierzchnia na którą nakładasz pastę powinna być odtłuszczona.

Poza tym nakładasz tak cienką warstwę jak to jest możliwe,

ale nie żeby było przeźroczysto. Nakładasz cienki “film”.

Nie słyszałem też o tym aby trzeba odczekać po nałożeniu pasty termo-przewodzącej a przed montażem.

Nie zapominaj też że w przypadku pasywnego chłodzenia, czyli takiego bez wiatraka, radiator ma prawo być gorący.

mam pasywne bez wentylatora i wiem ze ma prawo byc gorce tylko ta temperatura cały czas wzrastała i to mnie dziwiło. jutro moze rozkrece i dam troche ciensza warstwe zeby sie izolator nie zrobił :twisted:

To nic dziwnego ja mam pasywne chłodzenie i tez jak pogram dłużej to nie mogę dotknąć radiatora bo taki gorący:)

przejechałem dwa razy 3d markiem i mam 95 stopni celsjusza ;/ nałozyłem drug raz paste tamta był tez dobrze nałozona równo sie rozłozyła poczekac jeszce troche ?? az sie pasta ułoży?? dodam ze temperatura powoli powoli spada :slight_smile:

Pasta musi się wygrzać np. AS5 ma 200godzin na wygrzanie więc pozostało Ci tylko wciąż grać :lol:

grałem teraz w COD2 i wygrzewało sie do 115 stopni ;/ :stuck_out_tongue:

hehe graj w crysisa na full to podniesie się do 160stopni :stuck_out_tongue:

próg spowolnienia jest przy 125 stopniach :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Nie chce mi się wierzyć, że jakaś karta z pasywnym chłodzeniem jest w stanie pociągnąć CRISIS na tyle aby można było komfortowo grać :slight_smile:

1 polubienie

po pierwsze crysis a po drugie chodzi mi o wygrzanie grafy… granie z FSAAx16 na rozdziałce 2000x1500 i gra na full

1fps w porywach ale jak grafa musi się namęczyć 8)

Odmontuj sobie wiatrak z 8800 Ultra, daj jakieś dobre pasywne chłodzenie, np. Zalmana, i gwarantuje, że trochę sobie pograsz :wink: