Ile da się wykręcić AMD Sempron 2800+?

Dodam że chłodzenie mam systemowe 700 RPM i od procesora (boxowe) 3100 RPM.

Ja dotychczas wykręciłem z 1.6 ghz na 2.0 ghz ( w biosie do 1.761 ghz, a w ET5 do 2.0 ghz).

Zegar mam 200 mhz, mnożnik x8, napięcie 1.40 V.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Patrz na mnie. Co prawda to model 3000+ ale to 2800+ z dodatkowymi 128kb cache. Wszystko robione bez zmiany napięcia i na słabym zasilaczu. Myślę, że po wymianie zasiłki jeszcze go trochę pocisnę.

kręciłeś cały czas w biosie czy część w ET(lub innym programie do OC) ?

Tylko w biosie.

nie da się ciebie pobić :slight_smile: max. to miałem 2125 Mhz, a później to już ekrany śmierci

a co do procy to ty masz nowszą procę AM2 a ja mam AMD64 co prawda to i to jest socket 754 ale twojej procy bardziej sprzyja podkręcanie

a jak sprawdzasz ile wyciągnie maxymalnie twój procesor w biosie?

E… zupełnie nie zrozumiałem, o co ci chodzi… Poza tym chcę ci powiedzieć, że Sempki na s.754 są bardziej udane i chyba bardziej podatne na podkręcanie.

U mnie to nie koniec, jakbym miał dobry zasilacz, chłodziwo i płytę, to bym popróbował do 3GHz dojść(to ponoć stabilny rekord)…

patrx95 , podnieś napięcie, zmniejsz dzielnik dla pamięci(bo się podkręcają razem z procem) i jazda :slight_smile:

co to et5?

kręć w biosie a nie przez jakieś programy :wink:

ale jak zmienić dzielnik?

ile V mam jeszcze dodać żeby kompa nie spalić (sprzęt poniżej) ?

ET5 = Easy Tune 5, ale teraz przeszedłem na ClockGen

PS: Jak mam sprawdzić ile mogę wykręcić w biosie (ale żeby nie było usterek oczywiście :wink: ) ?

ten yamo zasilacz to nie wiadomo co to…

nie miałeś restartów do tej pory?

maxmemclock coś takiego chyba masz w biosie, zmień to na wartość mniejszą od tej którą masz.

Dobrze masz wentylowaną bude? Jest jakiś przewiew?

Do 1,5V nic nie powinno się stać, tylko patrz na temperatury.

częstotliwość pamięci DDR - 200 Mhz

maxmemclock nie mam czegoś takiego pewnie nie ta wersja biosu (mam z lipca 05 roku)

No raczej dobrze wentylowana jest przy normalnej pracy temp. procy ma 33/34 st. C

Te 1.5 V to ma stopniowo dobijać czy odrazu?

Napięcie podnosimy stopniowo.

czyli gdzieś tak +0.2 V

i pytam się jeszcze raz z tym sprawdzaniem ile da się wykręcić w biosie?

PS W biosie mam opcję CPU Volt Control i można wybrać od 0.800 V do 1.800 V nie wiem czy to jest dodawanie napięcia czy dokładne wskazywanie jakie ma być napięcie. Czy to ta opcja?