Ile GB mają aktualizacje Windows 7?

Witam. Zastanawiam się nad powrotem z W10 na W7. W tym celu muszę zainstalować ten drugi na czysto. Problem w tym, że zostało mi 5 GB limitu podstawowego, muszę więc wiedzieć, ile GB zajmują wszystkie aktualizacje (z wyjątkiem SP1, którego instalkę już mam) do Windows 7.

Wszystkie dotychczasowe aktualizacje ważą 1 GB [Liczone z Net.Framework 3.5.1 i 4.5 , IE11, nie liczone z opcjonalnymi]

Dzięki. Jeszcze jedna kwestia mnie interesuje - czy da się zablokować pobieranie aktualizacji do W10? W mojej sytuacji prawie 2,5 GB to dość sporo.

Windows 7 sam z siebie nie zaktualizuje się do Windows 10, chyba że zainstalujesz aktualizację odpowiedzialną za upgrade do starszego systemu do jego nowszej wersji (jest to aktualizacja  KB3035583)

Jeszcze prosiłbym o wyszczególnienie aktualizacji rozbudowujących telemetrię.

Proszę: http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

 

Ok. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Daj sobie spokój z win 10

A dla przykładu tyle aktualizacji czeka na użytkowników Office 2013 wersja 64 bit

56a3d27c484edadcmed.jpg

SP1 wgrany ręcznie, w przeciwnym razie 2GB aktualizacji zapewne byłoby mało…

Zależy z jakiej wersji podstawowej wykonujesz aktualizacje.Ja w ok 3 turach aktualizacji miałem do pobrania jakieś 4gb danych nie licząc samego win 10

Wie ktoś może, jak ostatecznie zablokować aktualizację KB3035583? Windows Update usiłuje wcisnąć mi ją na siłę, mimo jej ukrycia.