Ile GB utworzyć na system Windows 7 64-bit?

Nop SSD to ciekawa technologia bo ma tą sama wydajność na całej powierzchni dysku, czas dostępu bliski zera i transfer jak w RAIDe 0 z 2 x HDD jednak ma swoje wady szybciej się zużywa i wysoka cena za dobre modele.

Ja ci również gratuluję braku inteligencji , bo chyba nie słyszałeś o czymś takim jak ortografia. A w ogóle jakie ryzyko utraty? Jeszcze o czymś takim nie słyszałem. Wiem, że trzymanie wszystkiego na osobnych woluminach ma swoje zalety, ale nie zawsze to jest wygodne. Wiesz, niektórzy potrafią zrozumieć, że nie tylko ich zdanie jest właściwe, ty też powinieneś spróbować.

Po drugie: podajesz ścieżkę (C:)? Po widzę, że tak, a ja wszystkiego nie trzymam w katalogu głównym dysku, więc nie wiesz nawet o co się kłócisz. Jeszcze raz gratuluję.

Na drugi raz przy zwracaniu uwagi nie wyzywaj nikogo, bo widzisz, że nie jesteś nieomylny.

Widzę ze temat nabiera tępa :wink:

Ja ustawiłem na C 40GB.

I zainstalowałem system Windows Ultimate 64-bit plus SP1, i sterowniki, i oprogramowania i zajęło mi to: 18,7GB :slight_smile: i mam wolne 21,1GB :wink:

Poddaj kompresji folder winsxs to odzyskasz kolejne 4GB wolnego miejsca.

Na temat zabaw z winsxs:

Dotyczy również Windows 7…

Mam x86 i zajmuje mi niecałe 15GB :wink: Na drugim komputerze - pojęcia nie mam :wink:

Jak dla mnie 50-60GB to max, więcej IMO się nie opłaca :wink:

Ja instalowałem Windows 7 w okolicach jego premiery na partycji 40GB i obecnie mam wolne około 6GB - martwię się nieco tą ilością, że za jakiś czas będę musiał reinstalować system na większej partycji np. 60GB. Mam nadzieję, że Win7 jakoś dynamicznie zajmuje miejsce i ostatecznie uniknę tego nieprzyjemnego przymusu stawiania wszystkiego na nowo ale z drugiej strony po prawie dwóch latach prawidłowo działania mógłbym sobie strzelić reinstalkę by uzyskać szybsze działanie całości, bo zauważam zdecydowane mielenie dysku na starcie.

Zaś jeśli chodzi o moje partycje na dysku to mam zrobione to następująco:

Dysk 1 500GB

C: System 40GB

D: Gry 200GB

E: Media 225GB

Dysk 2 1TB

F: Inne 300GB

G: Muzyka 300GB

H: Gry 300GB

300GB muzyki, ile masz z tego zajęte ;)? Gdybym wrzucił całą moją kolekcje filmów i seriali na DVD, to chyba by tyle tego nie było :smiley:

Na razie mam zajęte około 100GB, ale zarezerwowałem sobie aż 300GB z tego względu, że jestem miłośnikiem muzyki i do tego mam dosyć pokaźną kolekcję oryginalnych albumów na półce, które sobie przerzucam na format bezstratny FLAC, więc ostatecznie owe 300GB się przyda :wink:

Jak słyszę (czytam) że ktoś przeznacza na system 100GB to…brak słów #-o po co? ja mam dysk 320GB i system win 7 ultimate x64, a ów podzielony jest w następujący sposób:

c - 45GB system, d a raczej M - multimedia (muzyka, trochę filmów) - 245GB, P - photos - zdjęcia - 5GB, S - support - instalki programów - 3GB

no i…gra :slight_smile: