Ile GB utworzyć na system Windows 7 64-bit?

Siemka,

Ile GB utworzyć na system Windows 7 64-bit :?:

Zależy ile softu zamierzasz instalować :wink:

Ja dla swojego systemu, też x64, mam przydzielone 70GB, zainstalowane ok. 40 programów + Wiedźmin 2 na systemowej :stuck_out_tongue: wolnego miejsca mam 32GB…

To raczej indywidualna sprawa. Zależy czy będziesz instalować na tej partycji jakieś dodatkowe programy czy nie.

U siebie mam na partycję systemową przeznaczony cały dysk ssd. Ze 107 GB zajęte jest około 45, więc mam jeszcze dużo luzu.

Myślę, że tak z 60GB to dosyć komfortowa wielkość, ale jak wspominałem na początku to indywidualna sprawa.

Sam folder windows zajmuje u mnie 20GB.

O ile będzie to partycja czysto systemowa, czyli nie będziesz na nią wgrywał nic, prócz samego systemu, aktualizacji, sterowników itd., to taką najbezpieczniejszą minimalną wielkością jest te 40GB, bo wtedy nie będziesz się martwił tym, że Ci kiedyś tego miejsca zabraknie. Osobiście mam 50GB przeznaczone na wszystkie te bajery, na chwilę obecną 60% dysku jest zajęte, a więc spory luz.

Ja mam 65GB tylko na system, aktualizacje i kilka małych programów i aktualnie mam wolne 35GB po wyłączeniu Hibernacji. Rozsądne minimum to ok. 50GB. Miałem 40GB i po jakimś czasie brakowało miejsca.

Ja proponowałbym ci abyś przydzielił minimum 60 GB.

Zależy od tego co instalujesz. Ja instaluje tylko programy, a na gry mam osobną partycję.

Na C mam 50GB

Tak jak moi przedmówcy,twierdzę że ok.50GB na system,aktualizacje i niezbędne oprogramowanie wystarczy.Ja stosuję zasadę - zalecenia producenta co do miejsca na dysku(rekomendowane) plus 10-15GB.Moja partycja C wynosi 32GB na Win 7 X86.Przy x64 ,50Gb i będzie komfortowo.Dziwię się że niektórzy dają 100GB i więcej,ale to już indywidualna sprawa.Porządek na C (tylko niezbędne programy)to sprawniej działający komp.Pozdrawiam

Bo jeśli chodzi o system to tylko na C będę miał programy, a na D będę miał resztę.

To chyba postawię 40GB na C.

Najlepiej to na C:\ zainstaluj system i zostaw wolne miejsce na jego funkcjonowanie (30GB).

A na programy i dane zrób oddzielne partycje

To zależy od indywidualnych potrzeb i wiedzy Usera. Ja mam na jedym kompie 7 x64 partycję 30GB i 17GB wolne a na drugim XP x64 partycję 25GB i i 17GB wolnego miejsca a dawanie na system 70GB to marnotrawstwo miejsca i gorsza wydajność bo chyba każdy wie że dyski HDD mają największą wydajność na początku.

No dobra, dzięki za odpowiedzi tworzę 40GB na C.

W zasadzie, to ja na XP mam 70 GB i mi wolnego zostało raptem 2 GB #-o a mam tylko najważniejsze rzeczy, tylko, że bez filmów. Moje C ma 270 GB a wolnego 40 GB, a tylko dlatego, że po reinstalce nei skończyłem instalować jeszcze wszystkiego, ale już kończę, więc zawsze będę miał coś :lol: Dzieje się tak, bo ja zawsze sobie chomikuję różne obrazki, piesenki, jak mi się coś spodoba, to zapisuję, bo zawsze lubię sobie do tego wrócić.

A poza tym nie tworzysz GB tylko parytcje, lub woluminy. Ot taka mała uwaga :wink:

Skoro chomikujesz prawie wszystko na C:\ to gratulacje inteligenci a raczej jej braku, ponieważ każdy powinien wiedzieć że trzymanie danych na C:\ to duże ryzyko u traty danych oraz niepotrzebne spowalnianie systemu.

Ja przy dysku 1TB dałem resztę pozostałą z podziału tj. 3x250GB i 180GB na sam system. Teraz pokazuje 148GB wolnej przestrzeni.

Nie za dużo 180GB :?:

Lepiej mieć więcej żeby później nie bawić się w dokładanie lub ponowne partycjonowanie dysku.

Dużo za dużo :wink: na dzień dzisiejszy wielkość partycji systemowej jest naprawdę indywidualną sprawą, w dobie dysków 1TB i więcej można w tej kwestii poszaleć, jednak nie widzę żadnego logicznego powodu, jeżeli jesteś graczem to sobie instalujesz gry na osobnej partycji, nie śmiecisz na systemowej, jeżeli grasz okazjonalnie i instalujesz jedną lub max. dwie gry wtedy możesz zrobić to na systemowej (dlatego mam 70GB) czasem lubię zagrać :lol:

Dziwię się wam że dajecie 70GB czy 180GB na partycję systemową a mówienie że lepiej dać więcej za w czasu to kompletna bzdura. Według testów system uzyskuje najlepszą wydajność gdy ma wolne powyżej 10GB. Na system daje się jak najmniejszą partycję a nie jak największą. Dodatkowo przetestowałem programem AIDA64 transfer na partycji systemowej 30GB i na partycji 100GB w Matrix RAID 0 , różnica w traserze wynosiła do 5MB (408MB vs 403MB) czyli krótko mówiąc im większa partycją systemowa tym większa strata wydajności dlatego zalecany max to do 50GB na systemówkę.

Może i za dużo ale nie miałem pomysłu na inny podział.

Dlatego przymierzam się do zakupu dysku SSD 64GB.