Ile Hz wyciągnie monitor CRT przy rozdz. 1024/768?

wykasuj w xorg.conf rozdzielczości których twój monitor nie obsługuje i już się nic nie będzie pokazywać.

Już miałem LCD i oddałem do sklepu.

Oczy mnie bolały bo obraz był niewyraźny.

Monitory CRT dalej mają najlepszą jakość obrazu.

Nawet stacje TV dalej kupują telewizory CRT ze względu na ich jakość.

Ja mam w pracy LCD a w domu CRT. Wole CRT bo przy nim oczy mi się tak nie męczą i obraz jest lepszy (dla mnie) :slight_smile:

No właśnie! Prawda jest taka, że CRT ma lepszą jakość obrazu a ludzie myslą ,że LCD jest we wszystkim lepszy.

to musiałbyć monitor lcd sprzed 5lat lub niewłaściwie skonfigurowany.

ale kosztem rozmiarów

ze względu na wykorzystane miejsce w firmach takich jak tv wykorzystuje się panele lcd.

W panelach LCD nie ma sensu zmieniać odświerzania bo obraz jest generowany inną metodą niż w monitorach CRT i na tym proponuję zakończyć tą bezsensowną wymiane zdań, btw zbyt duże odświerzanie nie jest dobre dla panela LCD wystarczy 60Hz,

Czytałem artykuł o wozach transmisyjnych i jest tam ekran CRT /obok LCD/ dlatego bo CRT daje lepszą jakość obrazu.

tajemnicą poliszynela jest to że monitory LCD to krok wstecz w stosunku do monitorów CRT. ich jedyna zaletą jest to, że mają małe wymiary/masę. Dlatego jeżeli masz miejsce to z miejsca kupuj monitor typu CRT na kineskopie Sony Trinitron/Mitsubishi Diamondtron do dostania na allegro za śmieszne pieniądze. Przy takich monitorach postawienie monitora typu LCD to duuuże nieporozumienie. 6 lat temu kupiłem IIYam-ę na kineskopie diamondtron, wydałem kupę kasy ale nie żałuję żadnej złotówki. To był jeden z moich najbardziej udanych zakupów

panele LCD wykozystuje się głównie ze względu na zajmowaną powierzchnię i ze względu na zdrowie ich użytkujących (chodzi o OCZYwiście), graficy pracują na CRT i koniec kropka…

nie całkiem tak jest, monitory dobrej klasy (np. posiadany przeze mnie) nie powodują żadnych “ubytkach” w zdrowiu czyli mają bardzo niskie promieniowanie i psują wzroku (jestem krótkowidzem{dla złośliwych-wzrok pogorszył się zanim zacząłem używać ten monitor}, więc wiem co piszę).