Ile Hz wyciągnie monitor CRT przy rozdz. 1024/768?

Ile Hz najwięcej wyciągnie monitor CRT 17 " przy rozdzielczości 1024/768 ?

zwykle wyciąga 75-85Hz, lepsze modele do 100Hz.

Chodzi mi o to żeby wyciągnął 100 Hz

Ten wyciągnie;??

http://www.morele.net/produkt/9710/

Jak to jest?? Bo się pogubiłem :slight_smile: Czym więcej Hz tym mniej bolą oczy czy na odwrót!! Czy trzeba mieć mniej Hz żeby oczy nie bolały ?? Jak to jest, sorki za takie głupie pytanie, ale nie wiem… I przepraszam za przyszywanie się do twojego tematu.

PS.LG Flatron L1952S - Co o nim sądzicie?? Ile on wyciągnie Hz…

im więcej Hz tym obraz mniej drży (jest częściej nazwijmy to rysowany) i tym samym mniej męczy wzrok, absolutne minimum dla mnie to 85 Hz, @rad ten z linka raczej nie, szukaj modelu który udźwignie rozdziałkę 1600x1200 przy 75 Hz wtedy najczęściej dla podanej dla ciebie rozdziałki 100 Hz robi bez problemu, ja bym na twoim miejscu szukał jakiejś 19calówki te obsługują wyższe rozdziałki i odświerzania mają odpowiednio wyższe, no chyba że masz mało miejsca na biurku…

tak, minimum to 75Hz.

aha :slight_smile: Jak miałem Linuska, to jak wł. go to na monitorze pokazywało mi się przez chwilę , że mam czegoś za dużo , tych Hz… Więc jak to??

prawdopodobnie ustawienia dla monitora wychodziły poza jego fabryczny zakres a to może spowodować uszkodzenie lampy,

No dobra, ale jeśli na Xp czegoś takiego nie mam a na Linuksie mam, to jak to w końcu tak naprawdę jest?? Bo ja już po mału tego nie kapuje…

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 23:12

LG Flatron L1952S to mój ten Flatron ile może maks. wyciągnąc tych Hz??

ale to przecież LCD jest…

więc Hz teoretycznie go nie “obowiązują”, powinien chodzić na ustawieniach według producenta i czy 60 czy 75 to nie będzie miało wpływu.

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 23:20

ale to przecież LCD jest…

więc Hz teoretycznie go nie “obowiązują”, powinien chodzić na ustawieniach według producenta i czy 60 czy 75 to nie będzie miało wpływu.

Kup monitor kineskopowy CTR 19 “” cali firmy LG 915 za szok cenowy 200http://www.allegro.pl/item243909731_lg_ … _plus.html

W rozdzielczości 1024x768 wyciąga 120 Hz

a model w 17" LG 795 FT Plus 100 Hz też w identycznej rozdzielczości.

Dostępne są na http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

Powyższe dwa modele są tańsze i lepsze niż ten, o którego pytasz, kolego, ponieważ jest współczesną wersją ekonomiczną dla producenta. Nie sądzę, aby miał ekranowanie obudowy, jak LG 795 FT czy 915 a kiedyś koszowały po 1800 zł. Żałuję, że na rynku jest bardzo dużo 75 Hz LCD. Na 100 Hz jeszcze długo poczekamy.

RiK na pewno nie obowiązuje?? To czemu na linuksie miałem taki problem, że za każdym razem, gdy wł. kompa. pokazywalo mi się okienko, że mam za duzo Hz… To w końcu jak to leci w te lotki??:open_mouth:

Homi , kolega RiK wyrażenia napisanego w ten sposób: “nie obowiązuje” nie należy traktować dosłownie. Jeżeli jest mowa o Hz w LCD, to nie znaczy, że nie istnieją. Z powodów marketingowych sprzedawcy wolą o tym nie mówić. Niby, jak sprzedać nową technologę, która ma tylko 75 Hz a stara 100 Hz i więcej :?: Homi przypatrz się czy w Linuxsie masz zainstalowane sterowniki do swojego monitora, tak jak ma to miejsce w twoim Windows.

raczej czy został wykryty i czy jest dobrze skonfigurowany xorg.conf.

jest mowa ale to nieistotny parametr (ma inne znaczenie) dlatego że ekran nie jest odświeżany liniami poziomymi o częstotliwości powiedzmy 75Hz. odświeżaniu ulegają tylko fragmenty ekranu.

Czyli jak ustawie na 75Hz to nic się nie stanie… Teraz to ja juz mam mętlik w głowie :confused:

nic, ba, na pewno będzie działać w rozdzielczości 1024x768, nawet nie zdziwiłbym się gdyby monitor poleciał na 85Hz.

75 Hz LCD będzie mniej męczył wzrok niż 120 Hz CRT, nie lepiej do oszczędzać, albo na raty wziąść LCD… ?

technik_elektro Ale jeśli wszystko chodzi mi później normalnie na Linuksie to chyba wykrywa?? Ta ramka pokazuje mi się tylko jak wł. Linuksa… Później jest spokój… Więc…??

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 0:01

Ja mam ustawiona na 1280x1024 i mam ustawione na 75Hz… Skoro nic się nie będzie działo, to ok…

nie ma technicznego sensu porównywania tych monitorów.

nie wiem co masz na myśli, jaka ramka ?? co to za dystrybucja ??

Jak wł. kompa to pokazuje mi się poźniej przy samym uruchamianiu Linuksa ramka , gdzie pisze , że mam za dużo Hz!! Linux - Ubuntu 7.04