Ile idzie przesyłka na email z allegro?

Wczoraj kupiłem grę na allegro,zaplaciłem przez payu (bo tylko taka opcja).Ok 17 przelałem pieniądze na konto sprzedającego i ma przyjść kod na mój email.Kupował już ktoś w taki sposób?Bo zastanawiam się kiedy mógłby przyjść kod na mojego emaila.

 

Po zakupie towaru powinieneś otrzymać dane kantatowe sprzedającego - wystarczy do niego zadzwonić (dane na mailu zwrotnym). 

Tyle że ja nie chcę narazie dzwonić,pytam ot tak z ciekawośći ile to mniej więcej idzie,bo mam nadzieję,że w sobote jeszcze będzie .

Jak to PayU to powinny pieniądze dojść od razu do sprzedawcy. W zależności od tego, ile sprzedawca ustawił na aukcji czas na dostarczenie to oczekuj przesyłki mailowej w takim czasie.

Z reguły jest tak, że jak wyśle to na maila od razu powinno dojść. 

To nie zależy od allegro, ale od sprzedawcy. Jak wyśle to będzie, cierpliwości :stuck_out_tongue: Z reguły ludzie piszą w “O mnie” albo na aukcji w których godzinach / kiedy wysyłka.

mmoside , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po prawej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

To czekaj cierpliwie. Jeśli nie podał terminu wysyłki po otrzymaniu płatności, to zapewne wyśle dopiero wtedy jak odbierze wiadomość mailową że towar został sprzedany. 

 

Trzeba pamiętać, że wielu sprzedawców traktuje “otrzymanie płatności” jako pieniądze na koncie, a nie pieniądze na PayU. Co trwa nawet do 3 dni. Dzwoń lub pisz maila i pytaj.

Spokojnie - jeśli aukcja nie jest obsługiwana z automatu, to musisz poczekać aż sprzedawca po prostu ręcznie ten kod Tobie wyśle. Cierpliwości :wink:

 

 

Nie do końca jest tak różowo. Pieniądze trafiają niemal od razu na konto PayU, a stamtąd jeszcze trochę drogi i czasu, nim dotrą na konto bankowe sprzedawcy :wink: Przesyłka automatyczna jest też wtedy, jeśli obsługuje ją automat.

Kumpel kupił se konsolę do “regeneracji” a babka która mu ją sprzedała nie miała konta bankowego i kazała mu czekać aż jej pocztą tę kasę przyślą :stuck_out_tongue:

Pisze ,że do 48h wysyła kod,więc zakładam ,że do jutra powinno przyjść,ale mam cichą nadzieję ,że dziś będzie :stuck_out_tongue:

Sprawdż , czy przypadkiem wiadomośc od dostawcy kodu gry , w “spamie” twojej skrzynki pocztowej nie trafiła :wink:

Nie trafiła,niestety :wink:

Mam inne zmartwienie,bo nie kupupywałem przedmiotu z mojego konta allegro.Na aukcji jest napisane ,że kody są wysyłane do emailu na koncie,ale ja wysłałem wiadomość przy kupowaniu ,że chce na inny adres dostać ten kod.Myślę,że sprzedawca tej uwagi nie przeoczy :stuck_out_tongue:

 

Od tego masz kontakt - napisz do niego i czekaj, najwyżej - skontaktuj się z właścicielem konta na allegro i spytaj czy coś otrzymał na maila.

Napisałem do niego na e-maila,może to coś da :wink:

Jeśli to automat to raczej nie uwzględni twojego życzenia :stuck_out_tongue:

To jednak był automat :stuck_out_tongue:

Gra okazało się przyszła wczoraj chwile po przelaniu kasy na email z allegro kolegi.Szkoda,że chwile temu się o tym dowiedziałem i zacząlem pobieranie,bo gra waży 50 giga i z 12h bedzie się ściągać :

No nic,wszystko wyjaśnione to temat można zamknąć