Ile jest wart windows XP home edition!

Witam ! Tak jak w temacie mam oryginalnego windowsa XP home edition PL i chciałbym go sprzedać lecz nie wiem ile jest warty . W zestawie jest oryginalna płyta , cd-kay , pudełko , instrukcja i płytka cyber link power DVD . Z góry dziekuje za odpowiedz jeśli trafiłem pod zły temat to proszę o przeniesienie do poprawnego :slight_smile:

Wersja BOX czy OEM?

Na instrukcji pisze coś o wersji OEM a na płycie że zawiera service pack 2 wersja 2002 , więc ?

Czy był on kiedyś zainstalowany na jakimś komputerze?

Jeśli tak, to nie nic nie jest wart, bo jest przypisany do sprzętu, na którym był zainstalowany… Kolejna sprawa, dodatkowe oprogramowanie to raczej dodatek firm trzecich, czyli dodatek do wersji systemu przeznaczonego dla wybranych marek sprzętu.

jeśli oem to nic nie jest wart,jak był już instalowany tylko skad się tam wzięła ta płytka cyber link power DVD?

Dokładnie mam taki własnie xp i taką płytkę cyberlink power dvd. Pięć lat temu dostałem do kompa i nie korzystam z cyberlinka, nie instalowałem, bo zbyt ciężki. Żadna rewelacja. Naprawdę musiałaby być konkretna gwarancja. Xp, to zaczyna być historią. Masa dodatków microsoftu i od producenta komputera, to uciążliwe gigabajty. Myślę, że 200zł. za nieużywany xp, to akurat.

Zero zlowtych jest warty. Chyba, że odsprzedasz go z komputerem na którym był instalowany, to za 200 możesz go pchnąć…

To bez sensu kiedyś płacisz 500 zł za windowsa który po zmianie sprzętu nic nie jest wart ?? Nie wydaje mi się !!

Nie dokładnie, bo ten twój nie jest nowy. Nie możesz odsprzedać używanej licencji :slight_smile:

bambustysiac , wymień sobie płytę główną, procesor i dysk twardy choćby nawet, a gwarantuję, że nie aktywujesz już Windowsa, a to, że uda ci się telefonicznie aktywować, to już jest wyłącznie dobra wola konsultanta, bo prawidłowo powinien odmówić aktywacji i kazać zakupić nową licencję. Poza tym ja nie pisałem, że ten system nie jest nic waty - jest warty ze 200 złotych, ale razem z komputerem na którym jest zainstalowany, czyli musisz zrobić tak, ze np. wystawić kompa na allegro za 1000 złotycxh czy ile tam jest warty i do tej ceny doliczy sobie 200 złotych za Windowsa. Krótko mówiąc można wymianiać części i wgrasz Windowsa, ale tylko do momentu kiedy nie wywalisz płyty głównej, bo do niej jest przypisywana licencja i na jej podstawie serwer aktywacyjny otrzymuje potwierdzenie, że system jest zainstalowany na tym samym sprzęcie. Jak Ci nie pasuje, mogłeś wybulić osiem stówek czy nawet więcej za licencję box i nie miałbyś problemu, bo z kolei box można odsprzedać/przenieść na innego kompa, ale musisz go usunąć z tego na którym był poprzednio. Swoją drogą i tak już złamałeś licencję samym faktem, że kupiłeś licencję OEM, bo OEM jest dla producentów komputerów typu Lenovo,Dell,HP,NTT, itp, natomiast użytkownik domowy powinien wykupić BOX.

to co podałes to właśnie jest wersja oem

a tak wygląda box

http://www.ceneo.pl/91809

No nic dzięki za porade , w sumie dysku nigdy nie wymieniałem więc może jest przypisana do niego :stuck_out_tongue: Ale reszte podzespołów tak :slight_smile:

Dysk nie ma tutaj nic wspólnego, to do płyty głównej zostaje przypisany.

Racja.

Piotr92 tu się chyba mylisz

są odstepstwa.

i tu też nie masz racji

Tak, udowodni mi, bo jak na razie jesteś gołosłowny… Zresztą zainstaluj sobie Windowsa na innym komputerze i sam zobaczysz, że spodkasz się z odmową aktywacji - przynajmniej przez internet…

Z doświadczenia wiem, że nie zawsze tak musi być.

Jasne, ale to tylko wtedy, jak się umie dobrze kity wkręcać i trafi się nie wyrozumiałego konsultanta, który system aktywuje.

Wiesz, ja już 3 razy aktywowałem system przez telefon z powodu zablokowania klucza (o dziwo nie ze względu na zmianę komputera na którym instalowałem system) i cały czas rozmawiałem z papugą której musiałem wstukać odpowiedni kod, a ona odpowiedziała mi również odpowiednim kodem. Tylko było z naszej rozmowy.