Ile kary grozi za jazdę skuterem na karcie motorowerowej?

Rowerzyści kojarzą doskonale.

Za to różne pętaki na rowerach tego nie wiedzą.

osoby, które skończyły 18 lat przed wprowadzeniem nowych przepisów (czyli przed 19 stycznia 2013 roku), nadal będą mogły jeździć bez prawa jazdy. Wynika to z tego, że kierowcy, którzy osiągnęli pełnoletność przed tą datą utrzymują dawne przywileje na zasadzie praw nabytych. Nie muszą posiadać prawa jazdy kategorii AM, nie są też od nich wymagane uprawnienia jakiejkolwiek innej kategorii.

warunek skuter nie może mieć większej pojemności niż 50 cm3, i mocy 4 kW, a prędkość maksymalna pojazdu wynosić nie więcej, niż 45 km/h.

Ale nie mam jeszcze skończonych 18 lat. Mam 17 lat, za 3 miesiące kończę 18, i wtedy właśnie zamierzam iść na B i A2.

A czytałem że właśnie trzeba wymienić kartę motorowerową na prawo jazdy Am, bez konieczności zdawania na nowo egzaminu. Tyle że wiąże się to oczywiście z kosztami, no i wiadomo, do lekarza trzeba pójść, trochę czasu poświęcić itp.

A tylko na 2-3 miesiące posłuży mi to Am…

Nie wiecie jak to jest w przypadku wypadku ?

Czy będę traktowany tak jak bym nie był uprawiony do jazdy ? Dokument co prawda nie ważny, ale przepisy prawa ruchu drogowego się nie zmieniły…

Przecież już poprzednicy wyjaśnili. Teoretycznie przed skończeniem 18 lat powinieneś wymienić kartę motorowerową na prawko kat. AM.

Tylko i wyłącznie teoretycznie, praktycznie w wypadku kontroli jedyną konsekwencją będzie pouczenie, a po ukończeniu 18 lat możesz jeździć na motorowerze na podstawie dowodu osobistego. Dostałeś linka w którym masz wszystko dokładnie wyjaśnione, jak byś tylko zechciał z niego skorzystać, nie zadawał byś zbędnych pytań …

Przecież nawet pod tym linkiem jest wspomniane, że jeśli nie wymieni karty na prawo jazdy przed skończeniem 18 lat, po osiemnastce będzie traktowany jako kierujący bez uprawnień.

Kpc21 , ale nie oszukujmy się. Dostanie pouczenie, przynajmniej za pierwszym razem.