Ile komp. pobiera prądu

ile komputer pobiera prądu jak to sprawdzić ?

Pod obciążeniem cały zestaw (z monitorem) pobiera 200-300W w zależności od mocy komputera.

Wszystko zalezy od podzespołów przeciez i od obciążenia, moj w grach spokojnie 500W pobiera ;] a w idle pewnie ze 250

Proszę tu masz fajny przelicznik po polsku:

http://support.asus.com/PowerSupplyCalc … uage=pl-pl

Sam komp pobiera tyle co zamontowana w nim zasiłka. A jak tak nie jest to sam komp na pewno nie pobierze więcej niż moc twojego zasilacza.

A to ciekawe spostrzeżenie :x

Prosty przykład: jak zamontuję do jakiegoś słabiutkiego zestawu (który działał bez problemu na 300 W zasilaczu) zasilacz np. 600 W, to tyle energii bedzie pobierał ten zestaw?

Wytłumacz mi więc gdzie zgubi się pozostałe 300 W których ten sprzęt nie potrzebuje :?:

Edit : Cytowałem Twoją wypowiedź w całości klikając przycisk Cytuj. Dodałem jedynie posta w odpowiedzi na nią. W czasie gdy pisałem swoją wypowiedź ty widocznie wyedytowałeś swoją, dopisując kolejne zdanie stąd nieporozumienie.

Jednak i w tym wypadku mam obiekcje i nie rozumię Twojej wypowiedzi. Moim zdaniem cyt. “A jak nie jest to sam komp” - czyli mam przez to rozumieć nie sam komputer (jednostkę centralną) tylko komputer wraz z monitorem i innymi urządzeniami? - “na pewno nie pobierze więcej niż moc twojego zasilacza.” - czyli cały zestaw łącznie z peryferiami nie bierze więcej niż moc zasilacza jednostki centarlnej?

Edit: Podobne tematy z forum:

:arrow: Program pokazujący zużycie energii

:arrow: Ile prądu ciągnie komputer…

Przeczytaj dokładniej mój post. Jest tam 5 słów które oznaczają moją niepewność.

@juniorek2p , podaj twoją konfigurację sprzętową.