Ile kosztuje praca silnika elektrycznego?

Ile kosztuje praca silnika elektrycznego o mocy 400 kw w ciągu godz. :?:

Zależy od taryfy :slight_smile:

Np. ja płacę mojemu dostawcy 37 groszy brutto za kilowatogodzinę.

Jeżeli te 400KW to moc którą pobiera (a nie oddaje :slight_smile: ) to godzina pracy u mnie kosztowała by około 150zł

Jednak moja taryfy nie pozwala przemysłowo pobierać prądu (400KW wywaliło by mi korki :slight_smile: ) Przemysłowa taryfa jest chyba nieco tańsza.

Witam.Kolego a czy czasem nie pomyliły Ci się cyferki???W największym tartaku moc największego silnika nie przekracza 20kW,na traku pionowym i to w momencie największego obciążenia, tak więc zastanów się co piszesz!!Pozdrawiam

model12 , może pracuje tam gdzie tną granit trakiem ramowym… Tam zapotrzebowanie na moc jest ogromne xD

u4e ten twój link jest do kalkulatora zużycia a nie kalkulatora kosztów.

Tymczasem esc wie dokładnie jakie jest zużycie - 400KWh a pyta tylko o koszt :slight_smile:

Ale przez przesady poczytaj o cięciu granitu to sie zorientujesz!!

Może kolega ma jakiś taki duży silnik, kto wie… W końcu lokomotywa elektryczna ma moc ciągłą 2000 kW…

Właśnie, może to chodzi o jakiś tramwaj lub metro? I chodzi o to czy to tańsze niż autobus?

A może chodzi o zadanie domowe?

ludzie, a czy to ważne o co chodzi?!

Kolego chyba tobie się coś pomyliło, jak nie masz pojęcia to sam się zastanów co piszesz, takie silniki występują np. w sprężarkach - a ja konkretnie mam na myśli sprężarki w maszynowniach chłodni.

ESC odpowiedziałem ci ile kosztuje w mojej taryfie. Mapisz jaką masz taryfę w tej chłodni. (choćby kod i operatora)