Ile kosztuje strona www?

Jak w temacie.
Ile kosztuje stworzenie strony internetowej dla firmy?
Strona główna oraz kilka zakładek.

Od zera do nieskończoności :slight_smile:

1lajk

Bardzo ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie: to trochę na zasadzie: “ile kosztuje samochód? Taki cztery koła i kilka zaworów”.

Jak zrobisz sam to cena prądu, jak zamówi instytucja państwowa od można liczyć w milionach :wink:

Około 300 złotych. Primo ze stówka rocznie pójdzie na hosting, druga stówka pójdzie na licencje motywu Wordpressa, trzecia na nieprzewidziane dodatki (np. licencje na zdjęcia).

Dodatkowo, jeżeli strona “ma być widoczna w sieci”, to musisz doliczyć koszt e-reklamy. Poczynając od reklam google, a płaceniu za katalogi firm a na artykułach sponsorowanych na Dobrychprogramach PL kończąć. :slight_smile: Na tym mozesz przepalić 0 lub 1000 pln miesięcznie, wydając 0 pewnie mało kto odwiedzi Ciebie.

Nie jest to prawdą, a katalogi są nieskuteczne, wręcz mogą przynieść odwrotny efekt.

Rozsądnym budżetem przy zwykłej stronie wizytówce firmowej według mnie jest około 900-1400 zł. Wtedy dostaniesz lekki autorski motyw, a nie wykilkana w elementorze na divim albo innym gotowcu stronę z milionem wtyczek na dzień dobry. Serio podziwiam ludzi co stawiają strony firmowe które są tylko informacyjne w ten sposób i dziwią się że już po dodaniu strony głównej strona działa wolno i muli.

Nowa strona, z indywidualną szatą graficzną, domeną, hostingiem, skrzynkami pocztowymi, systemem zarządzania treścią (czyli panelem admina) to koszt od 2 tys zł w górę - wszystko zależy od modułów które zostaną użyte do tego.
Liczy sie tutaj dobry projekt strony, dobrze jest na pewno skorzystać z uslug firmy, która ją zaprojektuje.

Jak widzisz nawet tutaj, ceny są od 300 do 2000 zł.

Dzieje się tak dlatego, kto i jaka technologia wykona stronę.

Student będzie pracować za stawki głodowe i już stronę Ci postawi za 300zl, ale musisz pamiętać, że już każda pierdola po wykonaniu pracy, np będziesz chciał newsletter na stronie, będzie kosztować kilka stów.

Średnio ogarnięty dev, zrobi Ci za tysiaka.

Doświadczony za około 2000, bo nie musi pracować za stawki głodowe.

Z kolei bardzo doświadczony dev tej strony Ci nie zrobi, bo zwyczajnie mu się nie opłaca.

Z agencjami reklamy jest trochę inaczej, tam słabo rozgarnięta agencja potrafi już 2000 liczyć za stronę.

Troche bardziej pro agencja juz nawet 4000.

Zdecydowanie, w przypadku małej firmy, i po to aby tylko strona wisiała w sieci, to rekomenduje rozwiązania chmurowe (np wixy lub sqaurespace) Koszt strony to 30zl do 50zl miesięcznie.

Dlatego do wizytówki w zupełności wystarczy statyczna strona która ładuje się błyskawicznie, a za zmiany “raz w roku” można wysupłać dodatkowe środki na support. Ale łatwiej jest naciągnąć na Wordpressa :wink: i ten sam co tysiąc takich stron w internecie szablon :slight_smile: gdzie właściciel strony i tak nie ma pojęcia jak dokonać jakiejkolwiek zmiany bo się nie zna, boi, więc do zmian i tak potrzebuje osoby “z zewnątrz” :slight_smile:

1lajk

Prosta strona firmowa

 • 100-200 zł w oparciu o gotowe rozwiązania (bierzesz studenta z oferia.pl)

 • autorska strona 1000 zł i w górę
  Fotki za free do użytku komercyjnego bierzesz z pexel lub pixabay

 • hosting na OVH najprostszy ale na firmową stronę wystarczy 100 zł/r

 • domena .pl coś 50 zł plus VAT/ rok

Jest masa firm, która potrzebuje naprawdę prostej strony www gdzie jest kontakt do firmy, opis usług czy kilku produktów i tyle takiej firmie wystarczy, aby za każdym razem klientowi nie opowiadać co firma oferuje. Taka strona nie ma tysięcy wejść dziennie, więc i hosting nie musi być za miliony monet

Prosta strona WWW + hosting + domena .pl = 350-400 zł na start i nie daj więcej jak nie musisz.

w zależności kto Ci ją robi i czego oczekujesz od 500-15000 zł. Ta góra to głównie będą softwerehousy gdzie w dół to studenci, niezależni developerzy czy mniejsze firmy.

Zależy co na tej stronie. Bo prostą to i można sobie zrobić w jakimś LibreOffice podobnie jak dokument tekstowy z obrazkami i też będzie.
Kiedyś nawet Microsoft dodawał do Office program Front Page, a do Windows 98 Front Page Express, też dało się utworzyć stronę. Ale były bardziej pod Internet Explorera, później standardy się zmieniły i Microsoft dał sobie spokój, przestały się ukazywać nowe wersje. Chociaż wiele edytorów tekstu też obsługuje tworzenie stron www.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

1lajk

Może dlatego że wygląda to jak spam? A przynajmniej typowa szeptanka. Ale jak się mylę to podziel się linkiem do swojej strony.

Obstawiam, że masz rację, zwłaszcza, że wspomniana firma zajmuje się SEO, ale ogólnie poza tym wpis miał trochę sensu.

 1. Czy OP posiada jakąś identyfikację graficzną;
 2. Jeśli masz powyższą, to nawet gotowy szablon z themeforesta pasujący kolorystycznie i tematycznie zrobi robotę;
 3. Czy będzie to prosta strona czy sklep, ma znaczenie dla wyboru silnika, chociaż znam takich co walą jak leci WP z Woo i w sumie copy-paste i 3-4k do kieszeni za zakodowanie szablonu;
 4. Jak już masz silnik i szablon, to możesz oszacować jakiego hostingu potrzebujesz;
 5. Bez grafiki i tekstów odwiedzalność na poziomie wycieczek z Torunia do Bydgoszczy;
 6. GA dobrze sobie podpiąć, żeby wiedzieć czy nic się na stronie nie sypie.

Duży temat, trudno określić. W cenie jest jakość i profesjonalizm wykonania. Można zrobić tanio byle działało a można zrobić zgodnie ze wszystkimi dobrymi praktykami. Wtedy będzie dobrze wyświetlało i skalowało się nawet na lodówce a wykonawca będzie dbał o łatanie dziur w skrypcie tak aby nie włamano nam się na stronę i nie powypisywano głupot.

Często jest też tak, że klient tak naprawdę dopiero jak ruszą prace, zauważa czego by chciał. Miała być prosta strona a on chciałby katalog produktów. A potem chciałby wyszukiwarkę do tych produktów a potem jakieś kategorie do tego a potem formularz kontaktowy i taki z zapytaniem o produkty… :wink:

1lajk

Sam sobie wyceń.
https://hosting.linux.pl/hosting-optymalny.html
Hosting, domena i kreator. jak poświęcisz kilka godzin i zapoznasz z tematem (przyda się na przyszłość)
To zmieścisz się w 100 - 200 zł za rok.
Z 20 lat temu, jak we flashu robiłem to ceny zaczynały się od 2000 zł

Kilka tysięcy. Jeśli to problem, to lepiej zająć się na razie innymi sprawami w firmie.

Chyba, że to prosta działalność, to wordpress i kilka dni, plus koszty serwera.