Ile kosztuje Windows 7 lub Windows 10?

I gdzie można zakupić takie coś? Jeszcze nic nie jest pewne, ale potrzebne mi jest to wiedzieć. Allegro?

Proszę: http://www.ceneo.pl/Systemy_operacyjne

Co do Allegro, nie polecam. Nigdy nie wiesz od kogo kupujesz

Chociaż tak szczerze, to jak masz jakiegoś zaufanego sprzedawcę to lepiej kupić na Allegro, w sklepach wołają sobie 400zł za W7, paranoja jakaś :slight_smile:

No właśnie o to mi chodzi, te różnice. Bo też wpadłem na Ceneo zanim mi napisałeś.

Sklepy internetowe sprzedają oryginalne i pewne Windowsy,  a 400zl to typowa cena za domowe edycje win 7 czy 10. Jeśli wolisz podejrzane klucze z allegro za parę złotych to droga wolna. Na ten temat wiele już pisze na internecie. Trudno mieć pełnowartościowy produkt za ułamek ceny. 

Co Trudno, nie znaczy, że niemożliwe. Kto się przewiózł na używanym systemie OEM z Allegro, temu i wstyd się przyznać. Jednak niechby się odezwali ci, co kupili i serial był OK. Takie info, od kogo kupili, kto sprzedaje więcej OS i rzetelnie.

Wierzę, że są magazynowe złoża do wydobycia. Sklepy nie dają opakowań pod walec, bo to kosztuje, a ktoś to może sprzedawać, takie XP kilkaset sztuk, taka Vista kilkaset sztuk, czy Windows 7. Kilkaset, to taka deklarowana liczba, bo w rzeczywistości może być tysiące opakowań z systemami.

To że kupili i serial był OK (przeszedł aktywację) nie oznacza jeszcze, że nabyli legalny i zgodny z licencją system.  

Widzę info, że to nowe, 60 sztuk windows 7, 179,99 zł , sprzedający Sklep, reputacja 100% -  Średnia z 1377 ocen sprzedaży.

No to podejrzewam, że to legalne i zgodne z licencją systemy. Sam kupię, bo pora zmodernizować pc, a acer dał tylko COA pod baterie laptopa. Dopasować nośnik i mieć OEM z kluczem do pc.

Wtedy będę z tych, którzy kupili, wtedy mogę się odezwać w takiej potrzebie, że ktoś szuka taniego systemu, a nie jakiś tanich drani, tanich drani niesłychanie…

Podaj link.

 

Proszę - do różnych wersji win 7 tego sprzedającego http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36773255

Witam,

również się podpinam do tematu. Gdzieś kiedyś czytałem, że żeby być w pełni legalnym potrzeba mieć:

naklejkę, kluczyk i płytkę (coś jak w windows 8, takie małe “pudełeczko” z płytką), ale nie jestem pewien. Tak więc pytam tutaj oficjalnie, czy za 150 zł tak jak tutaj użytkownik Bogdan_G podał dostanę oryginalny system z tymi elementami co podałem, czy muszę szykować 350 zł na taki systemik?

Na tej aukcji kupujesz samo COA wraz z kluczem. Czyli to samo co prawie zawsze w tego typu przypadkach. Nośnik pewnie oryginalny nie jest, bo sprzedający by o tym wspomniał. Pudełka brak. Pochodzenie kluczy - nieznane. 

Używanie takiego Windows nie jest zgodne z licencją. Nie dostaniesz legalnego i zgodnego z licencją Windows za półdarmo. Nie licz na to. 

Więcej do poczytania http://forum.dobreprogramy.pl/watpliwa-legalnosc-windowsa-7-na-jednej-z-aukcji-allegro-514599t.html#comment-3261237

@spayker: Czytaj - dostaniesz fakturę WAT, przyśle Ci pudełko, w nim system, nikt nie robił zastrzeżeń, że coś nie jest oryginalne.

Czytaj pierwszy lepszy:

Paragon wystawić to żaden problem, jeśli masz działalność (bądź nie).

Brakuje słowa ORYGINALNY. Prawie na pewno jest to kopia.

A sticker COA to tylko sticker. Ich sprzedaż w takiej formie jest niedozwolona. 

 

Taki sam opis widnieje również na aukcjach po 50 zł, więc to drogo za kawałek papieru :wink:

up

Czyli windowsa za jakieś 150 zł można sobie po prostu odpuścić innymi słowy? Trzeba się liczyć z tym, żeby wyrzucić jakieś 350zł i kupić, tak?

Nie brakuje słowa oryginalny.

 

1060.thumb.jpg.c27e92b482e92607a6a1ef28c

Tak ja napisałem - za półdarmo nikt nie sprzedaje Windows, z którym od strony prawnej i licencyjnej jest wszystko w porządku.

Odpuść sobie. 

Aha. Wszyscy o tym zapewniają. A gdzie zdjęcie tego nośnika? 

Zapewnienia sprzedającego nie są wiele warte.  Ale dobrze, ze je umieścił, bo na tej podstawie będzie można zwrócić towar niezgodny z opisem, czyt. NIE W 100 % ORYGINALNY.

Oj ile to razy ja już miałą Windowsa pirata, a to z serwisu, a to od kogoś bliskiego po formacie, to były czasy. 

Ja bym zaryzykował i kupił tego Windowsa do którego link podał Bogdan_G, wszystko wygląda legalnie, sprzedający ma 100% pozytywów na 1377 ocen, nie wiem czego tu się obawiać. A 7 napewno nie jest warta 400zł

O niczym to nie świadczy. Te systemy kupują prywatni użytkownicy, których kontrola legalności prawie nie dotyczy.

Windows 7 za 150-180 zł  z tych aukcji także nie jest tyle wart. Mogę znaleźć to samo (klucz + COA) za 80 zł.

Nigdy w życiu nie kupił bym nic co wymaga licencji z allegro. Wystarczy że trzy razy się nabrałem, także na takiego windowsa za 400 kilka złotych. Idź do sklepu, kup Win7 za 400zł, zainstaluj i zrób update do Windows 10. Najtaniej, najpewniej i bez problemów albowiem Windows za 200zł nie istnieje i nie ważne jak kolorowe są opisy na aukcjach. Ja kupiłem od gościa który miał 600 pozytywów i niby sklep. Sprzedał masę oprogramowania i zniknął. Płytę dostałem, opakowanie też, lecz bez faktury i naklejki.

Kupujesz orginał za 400 zł i tyle w temacie każda wersja za jakeiś 150 zł jes tyle samo warta co system zassany z torrenta i zaplikowania mu witaminki :smiley: