Ile kosztuje wydanie ebooka?

Pytam z ciekawości. Widziałem, że sporo twórców-amatorów wydaje swoje ebooki. Gdzie najtaniej wydać ebooka? Zakładając, że zaprojektuję okładkę i tekst będzie idealnie sformatowany oraz będę chciał posiadać przeważającą praw autorskich do książki.

Do 100 stron od około 200 do 600 zł, ale może być i taniej.

Idziesz po nr. ISBN https://e-isbn.pl/IsbnWeb/ - wówczas masz niższy vat zazwyczaj i dane Twoje funkcjonują jako wydawcy, potem do drukarni np. http://www.sowadruk.pl/index.php/druk-cyfrowy/ (to jedna z droższych drukarni, ale z bardzo dobrą reputacją) 

Dziękuję za odpowiedź. Czyli za np. 50 stron zapłaciłbym mniej? Czy fotografie na serwisach typu stock czy tp. mogą być wykorzystane na okładkę, czy mają określoną ilość licencji. Czy są serwisy z darmowymi zdjęciami do użytku komercyjnego?

 

W takim przypadku należało by podać źródło pochodzenia chyba, ale nie wiem na pewno czy można je wykorzystać komercyjnie, jeśli to na pewno należy podać skąd się je zapożyczyło, ale tu nie mam pewności.

Nie potrzebowałem, więc nie szukałem - pewnie są, w końcu ludzie tyle fotek pchają w neta:)

 

Niekoniecznie, bo to jest rozpatrywane indywidualnie - jeśli chodziłoby o sam tekst, to zapewne tak, ale jeśli ma tam być grafika i  jeszcze może coś itp. - to po prostu trzeba zapytać.