Ile kosztuje założenie gniazda w tp

Mam pytanie. Nie mam gniazda tp. Chciałbym sie dowiedzieć ile kosztuje założenie tego gniazda i ewentualne podłączenie internetu. I czy będę musiał płacić za kabel. I czy jeśli założe internet to będę musiał płacić za utrzymanie gniazda. Dzięki za odpowiedzi.

gniazdko 20 zł

a resztę to sprawdź na stronie tp.pl

A masz pociągnięty kabel z TP do chaty.

Nie…

Musisz mieć linię telefoniczną lub musisz podpisać z operatorem umowę na świadczenie usług telefonicznych i/lub dostępu do internetu.

Najlepiej podaj z jakiego miasta jesteś to otrzymasz od innych z tej lokalizacji więcej szczegółowych informacji/sugestie co do wyboru dostawcy.

PS. Może wystarczy Ci jakiś internet od operatora komórkowego? (brak kabli itp)

U mnie jest z plusa, ery i orange zasięg edge. A czy sa jakieś inne możliwości oprócz technologii gprs i xdsl?

Napisz skąd jesteś. Jest jeszcze internet np. z kablówki i sieć radiowa.

Jest jeszcze CDMA. Szukaj: Orange Freedom Pro.

Ale jak jest taka możliwość (a jeśli masz w pobliżu linię telefoniczną lub telewizji kablowej to raczej jest), to najlepszy jest Internet po miedzi (chyba że światłowód :slight_smile: ).

O ile wiem, musiałbyś wtedy jednak założyć telefon, a najtańszego planu socjalnego już nie ma.

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel … linia_tel/

Wg tego jeśli zamówisz abonament telefoniczny na rok, przyłączenie jest za 10 zł, a jak na dwa lata - za 1 zł. O ile wiem, to nie da się zamówić samej linii bez żadnych usług (żeby założyć telefon oraz Internet u alternatywnego operatora). Być może można jednak wziąć Neostradę z utrzymaniem łącza, to bardziej by się opłacało niż telefon (najtańszy abonament startowy 48,74; utrzymanie łącza - chyba ok. 35 zł). Neostradę bez znaczenia, na jaki okres zamówisz, jest ta sama cena, różni się tylko dodatkami (wszelkiej maści drukarki, nawigacje GPS, czytniki kart pamięci itp).

Czyli jeśli wezmę te neo za ok. 50 zł i utrzymanie łączą za 35 to nie będę nic płacił za podłączenie?

A nawet jeśli zapłacisz jednorazowo to 10 zł (co do kwoty to sugeruję się postem powyżej) to będzie to taka wielka tragedia?

Na TP SA i Neostradzie świat się kończy, podaj skąd jesteś to może ktoś inny sposób dostarczenia internetu Ci zaproponuje.

No nie wiem, czy jeśli zakładasz linię to nie musisz wziąć abonamentu telefonicznego. A za podłączenie na pewno zapłacisz, co najmniej 1 zł.

Dokładnie. Może jesteś w zasięgu jakiejś kablówki.

Radoszyce. Takie miasteczko niedaleko końskich. Woj świętokrzyskie.

To jest wieś więc raczej kablówki tam nie będzie. Najlepiej będzie wziąć tą Neostradę (jeśli będziesz musiał wziąć telefon, to weź coś innego na łączach TP, np. Orange Freedom).

Dla odpowiadających w tym temacie - chodzi o Radoszyce w woj. świętokrzyskim (są jeszcze w dolnośląskim i podkarpackim).

Ale to muszę kasę wyłożyć za założenie gniazda tp i jeszcze chyba za podprowadzenie kabla. O opłacie za utrzymanie łącza już nie wspomnę…

Dodane 22.06.2009 (Pn) 22:49

A jakiś satelitarny internet?

Sprawdź ceny np. tu:

https://www.tp.pl/prt/pl/order/zamowien … _type=2400

Potem zadzwoń na infolinię TP SA i dowiedz się o tzw “możliwości techniczne” podłączenia linii z Neostradą.

PS. Jak zadzwonisz na infolinię z linii telefonicznej TP SA (od znajomych, rodziny) to za połaczenie nic nie płacisz.

PS2. Masz tytuł prawny do lokalu w którym chcesz podłączyć internet i jesteś pełnoletni?

Tak.

jak zamówisz neo nie mając linii tel. musisz Sobie doliczyć 36,6 za utrzymanie linii. W zależności od długości umowy zmienia się też opłata aktywacyjna:

12 m-cy 49 zl

24 m-ce 12 zl

zresztę na stronie TP wszystko sobie przeliczysz…

bardzo droga sprawa, a i tak musisz mieć jakiś kanał zwrotny

I prędkość oraz pingi będą raczej kiepskie.

dobra. Zamykamy; Dzieki za odpowiedzi.