Ile kosztuje założenie gniazda w tp

(system) #1

Mam pytanie. Nie mam gniazda tp. Chciałbym sie dowiedzieć ile kosztuje założenie tego gniazda i ewentualne podłączenie internetu. I czy będę musiał płacić za kabel. I czy jeśli założe internet to będę musiał płacić za utrzymanie gniazda. Dzięki za odpowiedzi.

(system) #2

gniazdko 20 zł

a resztę to sprawdź na stronie tp.pl

(Wiktor 1996 96) #3

A masz pociągnięty kabel z TP do chaty.

(system) #4

Nie...

(Cedar) #5

Musisz mieć linię telefoniczną lub musisz podpisać z operatorem umowę na świadczenie usług telefonicznych i/lub dostępu do internetu.

Najlepiej podaj z jakiego miasta jesteś to otrzymasz od innych z tej lokalizacji więcej szczegółowych informacji/sugestie co do wyboru dostawcy.

PS. Może wystarczy Ci jakiś internet od operatora komórkowego? (brak kabli itp)

(system) #6

U mnie jest z plusa, ery i orange zasięg edge. A czy sa jakieś inne możliwości oprócz technologii gprs i xdsl?

(Cedar) #7

Napisz skąd jesteś. Jest jeszcze internet np. z kablówki i sieć radiowa.

(Kpc21) #8

Jest jeszcze CDMA. Szukaj: Orange Freedom Pro.

Ale jak jest taka możliwość (a jeśli masz w pobliżu linię telefoniczną lub telewizji kablowej to raczej jest), to najlepszy jest Internet po miedzi (chyba że światłowód :slight_smile: ).

O ile wiem, musiałbyś wtedy jednak założyć telefon, a najtańszego planu socjalnego już nie ma.

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... linia_tel/

Wg tego jeśli zamówisz abonament telefoniczny na rok, przyłączenie jest za 10 zł, a jak na dwa lata - za 1 zł. O ile wiem, to nie da się zamówić samej linii bez żadnych usług (żeby założyć telefon oraz Internet u alternatywnego operatora). Być może można jednak wziąć Neostradę z utrzymaniem łącza, to bardziej by się opłacało niż telefon (najtańszy abonament startowy 48,74; utrzymanie łącza - chyba ok. 35 zł). Neostradę bez znaczenia, na jaki okres zamówisz, jest ta sama cena, różni się tylko dodatkami (wszelkiej maści drukarki, nawigacje GPS, czytniki kart pamięci itp).

(system) #9

Czyli jeśli wezmę te neo za ok. 50 zł i utrzymanie łączą za 35 to nie będę nic płacił za podłączenie?

(Cedar) #10

A nawet jeśli zapłacisz jednorazowo to 10 zł (co do kwoty to sugeruję się postem powyżej) to będzie to taka wielka tragedia?

Na TP SA i Neostradzie świat się kończy, podaj skąd jesteś to może ktoś inny sposób dostarczenia internetu Ci zaproponuje.

(Kpc21) #11

No nie wiem, czy jeśli zakładasz linię to nie musisz wziąć abonamentu telefonicznego. A za podłączenie na pewno zapłacisz, co najmniej 1 zł.

Dokładnie. Może jesteś w zasięgu jakiejś kablówki.

(system) #12

Radoszyce. Takie miasteczko niedaleko końskich. Woj świętokrzyskie.

(Kpc21) #13

To jest wieś więc raczej kablówki tam nie będzie. Najlepiej będzie wziąć tą Neostradę (jeśli będziesz musiał wziąć telefon, to weź coś innego na łączach TP, np. Orange Freedom).

Dla odpowiadających w tym temacie - chodzi o Radoszyce w woj. świętokrzyskim (są jeszcze w dolnośląskim i podkarpackim).

(system) #14

Ale to muszę kasę wyłożyć za założenie gniazda tp i jeszcze chyba za podprowadzenie kabla. O opłacie za utrzymanie łącza już nie wspomnę...

-- Dodane 22.06.2009 (Pn) 22:49 --

A jakiś satelitarny internet?

(Cedar) #15

Sprawdź ceny np. tu:

https://www.tp.pl/prt/pl/order/zamowien ... _type=2400

Potem zadzwoń na infolinię TP SA i dowiedz się o tzw "możliwości techniczne" podłączenia linii z Neostradą.

PS. Jak zadzwonisz na infolinię z linii telefonicznej TP SA (od znajomych, rodziny) to za połaczenie nic nie płacisz.

PS2. Masz tytuł prawny do lokalu w którym chcesz podłączyć internet i jesteś pełnoletni?

(system) #16

Tak.

(system) #17

jak zamówisz neo nie mając linii tel. musisz Sobie doliczyć 36,6 za utrzymanie linii. W zależności od długości umowy zmienia się też opłata aktywacyjna:

12 m-cy 49 zl

24 m-ce 12 zl

zresztę na stronie TP wszystko sobie przeliczysz...

(Alan Elektro) #18

bardzo droga sprawa, a i tak musisz mieć jakiś kanał zwrotny

(Kpc21) #19

I prędkość oraz pingi będą raczej kiepskie.

(system) #20

dobra. Zamykamy; Dzieki za odpowiedzi.