Ile kosztuje złożenie CAŁEGO komputera przez informatyka?

Chodzi mi tutaj o najpierw o ustalenie z klientem jakie cześci, a potem sam on je kupuje i składa w całość.

Mogę Ci złożyć z 10% marżą :wink:

W sklepie komputerowym złoża gratis przy zakupie części ale czy będzie dobrze ?

Pies ogrodnika :stuck_out_tongue_winking_eye:

Składać nie musi informatyk…

Przypomina mi się ogłoszenie pracy, które kiedyś widziałem:
“Informatyka do odbierania maili zatrudnię” :wink:

1 polubienie

@anon741072 napisałem że nie wiem czy będzie dobrze bo złożyć a złożyć i skonfigurować to dwie osobne sprawy

Za darmo Ci złożę jeśli dowieziesz części

Przez Ciebie informatycy wymrą z głodu. :cry:

Jak się dowie gdzie mieszkam, to raczej nikt w Polsce nie umrze :joy:

No to czekamy na lepszą ofertę, następny pewnie będzie dopłacał to może skorzystam :joy:

Za darmo raczej nikt o zdrowych zmysłach nie złoży komputera obcej osobie, najwyżej znajomy za piwo albo 10 zł

na morele złożenie kosztuje 1zł +wysyłka gratis z odpowiednim kodem

Składanie kompa dla siebie to czysta przyjemność. Sam kupując nowego PC skorzystałem z oferty morele - by zobaczyć co potrafią źle zrobić w tak prostej czynności - i miałem rację - jaka cena montażu taka jakość:

  • dysk twardy włożony pod skosem - nie przykręcony
  • boxowe chłodzenie prawie na sucho ( bo pastę z kompletu przecież można sprzedać)
  • górny panel z czytnikami kart pamięci nie podłączony wcale - bo po co klientowi czytnik

Oczywiście reklamowałem - kazali odesłać na własny koszt i obiecywali odesłanie poprawionego z powrotem …po dwóch tygodniach.

Zapomniałbym wspomnieć, że usługa montażu PC trwała…9 dni .
Pierwsze co zrobiłem to wszystko rozłożyłem i zmontowałem ponownie - by móc używać kompa.

Standardowa cena montażu bez dodatkowego chłodzenia w lokalnych sklepach komputerowych, które przetrwały jeszcze tylko dlatego, że są w nich prawdziwi specjaliści to ok. 50 zł, z dodatkowym chłodzeniem typu NOCTUA - 70 zł, z wodnym chłodzeniem 100 zł.
Montaż PC , pełna konfiguracja, drobne OC oraz testy stabilności wraz z instalacją OS to 2-3 godziny - nie ma darmowego chleba:)

Oczywiście polecam zrobić to samemu - sama przyjemność i satysfakcja, trudno cokolwiek popsuć, potrzeba minimum wiedzy . Przy montowaniu dużego radiatora potrzeba mnóstwa cierpliwości :wink:

Ja mam BINO w mieście. Cokolwiek bym zamówił ze sprzętu, to przywożą do domu na życzenie i za 30 zł montują, choćby to był jeden, trzy, czy wszystkie komponenty komputera. Nie trzeba było nic dociskać, poprawiać, czy reklamować.
Może trafił mi się solidny technik, ale przy sklepie jest też warsztat i tam na miejscu też jest obsługa klientów, którym trzeba wymieniać dysk w laptopie, czy za darmo przelutować kabelki np po zmianie wiatraczka zasilacza kupionego w bino, a zespół dobrany i porządnie montuje.

Lepiej od “informatyka” zrobi to zapaleniec, i zrobi to taniej bo to sama radość.
Poza tym doradzi przy wyborze podzespołów.

52.64+VAT… Serio to totalnie głupie pytanie. Każdy sobie zawoła ile będzie chciał. Jeden weźmie dychę, drugi stówę, a trzeci Ci dopłaci żeby móc sobie pomacać najnowszą płytę główną, której jeszcze nie widział :wink:

Chyba że ten komputer to laptop. Złożyłem kilka do domu z poniemieckich złomów i tutaj mogę powiedzieć, jeśli komponenty już dobrane to skręcenie zajmuje ok. 2-3 godziny jeśli trzeba wszystko czyścić. Idąc tą drogą można by wykoncypować jakąś stawkę wszak czas to pieniądz.