Ile lat jest w stanie pracować komp?

Moja Ciotka ma starego pentouma nic cale 100 mhz 16 ram albo 32 nie pamietam… komputer zakupiony rok 92/93 działa bez żadnych spalen itp itd… stornka zwykla odpala sie na nim okolo 1 minuty moze 2 ; PPP

Zawsze sie smiejem, że niedlugo to zabytek będzie hehehh … POzdrawiam.

http://www.allegro.pl/item863095302_kla … _full.html

ten ma ok 20lat i działa więc komp długo może działać…

Dawałem do galerii zdjęcia, sprawnego 386 więc takiego nie nadzwyczajnego.

Dodane środa, 30 gru 2009, 11:17

Dawałem do galerii zdjęcia, sprawnego 386 więc takiego nie nadzwyczajnego.

Mój ma tak gdzieś 10 latek :slight_smile: . Trzyma się bardzo dobrze, wymieniany był tylko zasilacz i dokładany ram był. Poza tym facet w serwisie mówił, że nie widział tak zadbanego komputera w takim wieku jak mój, tylko obudowa do wymiany.

www.wikipedia.pl :smiley: Jak widać komputer może działać na prawdę długo.

Mój komputer ma około 6 lat i trzyma się bardzo dobrze, był dokładany jedynie RAM. Komputer mojego ojca ma z 9 lat i nadal się trzyma. Zależy od tego jak się dba o sprzęt.

bez dbania leciutko 10 lat pociągnie… mój ojciec ma kompa koło klimy, tam jest tyle kurzu że workami można wynosić… od 6 lat chyba nie otwierał go, ale otworzyłem i sprawdziłem miernikiem napięcia jego 300W codegena… i zdziwienie, napięcia mieściły się w normie i w ogóle nie skakały :stuck_out_tongue: no ale bez obciążenia komp był (tylko xp odpalony)

Osobiście mam dwa kompy:D Jeden ma 11 lat już :smiley: ma procesor 100 Mhz, 128 Ramu (ma wsodzoną 512 ale jakimś cudem obsługuje tylko tyle) kartę graficzną ATI ale jaką to ja już nie wiem no i dysk 40 Gb i chodzi te 11 lat przez cały ten czas zepsuł mu się tylko dysk. Mój drugi ma 8 lat i już 1600 Mhz, 512 Ramu, 40 Gb dysk, Karta Nvidia GeForce dysk 40 Gb:D I przyznam że staruszki się trzymają to wszystko zależy od użytkowania (1 komp - działa 3-4 godz dziennie a drugi potrafi nawet cały dzień) :smiley:

Komputer to nie istota żywa, nie ma określonej żywotności :slight_smile:

Pozdrawiam!

Niektórzy uważają co innego :twisted:

Mój stary komputer trzyma się już 9 lat, proces był wymieniony bo zaczął warczeć, a jak mój znajomy informatyk go czyścił, tzn najpierw jak go otworzyłem to było 10ton kurzu i nawet babie lato tam wpadło nie wiem jak :smiley: :smiley: . A mój ojciec ma komputer 15letni, który nie raz stał w -20 stopniowym morozie i działa jakoś nadal, system to nie wiem jaki tam jest, bo nawet indows 95 nie ma, tylko Dos czy coś takiego :? … Ja czasami otwieram obudowę, ale za bardzo to się nie znam na HARDWARE i nie potrafie złożyć komputera, ale czasami to go poczyszczę, biorę odkurzacz, albo to sprężone powietrze i czyszczę heheheh, ale jak naprzykład wymienić ten olej w procesorze czy coś to za cholery bym nie wiedział jak :frowning: .

Mój ma 19 lat działa 6 godzin dziennie nigdy nic w nim nie grzebałem. Nawet pasty nie wymieniałem. Ma pentium 4 i Windows XP. Wiem DATA.

Ja mam na poddaszu ZX SPECTRUM jeszcze i 2 lata temu jeszcze pokazał obraz na TV po chinchach/

Ile lat jest w stanie pracować komp?

10-15lat, nie wliczając dysków twardych, ponieważ te zwykle padają najszybciej.
Można również trafić na sprzęt starszy który działa, ale to już trzeba mieć trochę szczęścia.

Żywotność jest mniejsza w przypadku sprzętu podkręconego lub pracującego w wysokich temperaturach.

Odgrzebaliście starego kotleta, a mój pc z XP działa jeszcze od 2007 roku. Akurat był już intel core duo, dysk ma prawie 60000h, ale napiszę tak - to zależy od stabilnego zasilania. Wtedy podzespoły działają sprawnie. Wymyśliłem tak, że o paru latach hałasowania,czasem wycia - wyrzuciłem tracera z tubą na śmietnik. Dałem fortrona a na procesor niezłe chłodzenie.
A cicho i sprawnie chodzi do dziś, nawet mpc-hc odtworzy film 4k w średniej jakości.
Przeglądarka mod basilisk na firefoxie 55 i można jeszcze nawet pracować z pakietem biurowym i nie tylko.
No to liczcie pc 14 lat. Procesor obsługuje nawet x64, ale nigdy tego nie trenowałem.

Zasadniczo autor źle sformułował pytanie.
Chodzi o żywotność hardware czy software?

Moja stacja robocza pochodzi z 2009 roku, obecnie pracuje na Win10 i jeszcze długo popracuje bo wydajnościowo nic jej nie brakuje.

Zazwyczaj hardware dożywa czasu w którym jego wydajność nie pozwala na jego wykorzystanie.
Niedawno zełomowałem kilka komputerów na PIV czy centrino, dwa delle D800, po prostu użyteczność żadna chociaż w jednym z Delli nawet bateria jeszcze godzinę potrafiła wytrzymać.